Dziś pierwsza część naszego nowego cyklu ‪#‎jakonimieszkają‬. Będziemy w nim publikować piękne wnętrza wraz z krótkim wywiadem z ich właścicielami. Na początek przepytaliśmy Asię ilustratorkę i graficzkę, autorkę bloga kavkadesign.com

Czym się kierowałaś, urządzając swoje mieszkanie?

Miało być jasne, przestronne (nie myślę tu o metrażu, ale raczej o sposobie podejścia do jego aranżacji), odpowiadające gustom i moim i mojego męża, dodatkowo „dopasowane” do mieszkających z nami kotów i psa. Jestem zdecydowaną orędowniczką projektantki Ilse Crawford, jej designu humanistycznego i domu jako „ramy do życia”. To dom ma „dopasować się” do naszych potrzeb, a nie my do jego modnego wyglądu.

Czy z perspektywy czasu zmieniłabyś coś w aranżacji?

Mój dom wciąż się zmienia. Nie przywiązuję się do przedmiotów i przypisanych im funkcji. Krzesło może być półką na książki i magazyny a niedługo potem nocnym stolikiem. Lubię zmieniać przeznaczenie mebli, przerabiać, malować, „ozdabiać po swojemu”. Doniczki z kwiatami wstawiam w papierowe szare torby, a białe służą do przechowywania drobiazgów.

Czy uważasz, że to jak mieszkamy, ma wpływ na to, jak żyjemy?

Nie wiem:) W moim przypadku tak jest. Jak sytuacja wygląda w przypadku innych osób – trudno mi powiedzieć. Dla mnie otoczenie jest ważne.

jak-oni-mieszkaja-1 (4)

 

jak-oni-mieszkaja-1 (3)

 

 

jak-oni-mieszkaja-1 (2)

 

Kolejne części z serii Jak Oni Mieszkają publikujemy na facebook.com/hagerhomepl. Zapraszamy!