Przechowywanie to jeden z podstawowych funkcji jakie pełni szafa. Jednak nie jedyny! Szafa powinna być również elementem aranżacji wnętrz, dodając pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Powinna być też przestronna i funkcjonalna. Powinna…

szafa (4)

Jak to jest z szafą? Zwykle w pewnym momencie aranżacji wnętrz stajemy przed trudną sytuacją: Zaplanowaliśmy piękne pomieszczenie, lecz gdzie pomieścimy te wszystkie przedmioty, które posiadamy? Wówczas zaczynamy zastanawiać się nad jednym, dużym i funkcjonalnym rozwiązaniem – szafą. Może być wnękowa lub wolno stojąca. Z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi. Posiadająca lustro i nie. W zależności od pomieszczenia, jego wielkości i rozkładu – taką szafę wybierzemy.

szafa (3)

Musimy pamiętać, że szafa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Tak więc nasz wybór nie skończy się na jej zewnętrznym wyglądzie. Szczególnie powinniśmy przyjrzeć się rozkładowi wewnątrz. Jeśli szafa ma być przeznaczona do przechowywania ubrań, pomyślmy jaki ich rodzaj, długość czy ilość będziemy w niech chować. Powinna mieć miejsce na wieszaki z koszulami i bluzkami ale też pomieścić dłuższe sukienki czy buty. Wewnętrzne szuflady również przydadzą się na bieliznę czy ubrania nie wymagające powieszenia.

szafa (1)

W szafie wnękowej dobrze zaplanować oświetlenie dzięki czemu nie będziemy mieć problemu z odnalezieniem wybranej części garderoby. Włączniki i gniazdko kontaktowe powinny znajdować się albo zaraz za albo przed drzwiami szafy, aby mieć do nich bezproblemowy dostęp. Naszym zdaniem seria Berker B.7 wykonana ze szkła, tworzywa lub metalu idealnie sprawdzi się w kontakcie z ubraniami.

szafa (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com