Połączenie bieli i czerni to jeden z najtrwalszych trendów w dekoracji wnętrz. Ten ponadczasowy duet kolorów jest bardzo często wykorzystywany przez projektantów – zarówno tych zafascynowanych nowoczesnym stylem jak i miłośników retro. Sprawdzi się we wszystkich wnętrzach mieszkalnych, zarówno w salonie jak i kuchni czy łazience. Te dwie uniwersalne barwy można wykorzystać jako kolory podstawowe albo dodatki w postaci poduszek, obrazów, wazonów, dywanów czy zasłon.

Czarno-białe wnętrza w zasadzie nie wychodzą z mody. Są ponadczasowe, niezwykle eleganckie i stylowe. To, co najbardziej zachęca do eksperymentowania tymi kolorami to nieograniczone wręcz możliwości łączenia – żaden z kontrastowych duetów nie uzupełnia się tak dobrze jak ten. Biel i czerń z jednej strony świetnie wyglądają same, z drugiej bardzo dobrze komponują się ze wszystkimi innymi odcieniami. Śmiało można je więc przełamywać subtelnymi dodatkami o różnych barwach.

Wiele osób uważa, że pomieszczenia utrzymane w biało-czarnej tonacji mogą wydawać się surowe i monotonne. Jest na to sprawdzony sposób – dwukolorowy wystrój warto przełamać jakościowymi, miękkimi materiałami dodatków. Puszysty dywan, ciężkie zasłony czy wykonane z miękkiego tworzywa poduszki to tylko niektóre z propozycji. Projektanci często stawiają także na duże lustra, które potęgują uczucie przestrzeni.

page-biel-i-czern-czyli-kontrast-idealny (1)

Warto pamiętać, że jasne ściany optycznie powiększają pomieszczenie, ciemne – zmniejszają. Połączenie bieli i czerni może więc nieraz przynieść zaskakujący efekt. Co raz częściej stosuje się oba kolory malując ściany w poziome pasy, bądź tylko jedną ścianę na czarno. Bardzo dobrze sprawdza się także przełamywanie białych ścian czarnymi dodatkami i na odwrót.

Między innymi z myślą o takich połączeniach powstała Generacja R. – najnowsza linia łączników Berker by Hager. Ich kształty i kolory są uniwersalne, więc bardzo dobrze pasują do każdego wnętrza. Szczególnie ciekawie wyglądają, gdy połączy się je na zasadzie kontrastu. Łączniki przestają mieć wtedy charakter jedynie użytkowy – stają się istotnym elementem uzupełniającym ogólny wygląd pomieszczenia. W kolekcji można znaleźć łączniki o bardzo nowoczesnym designie oraz te zaprojektowane w stylu klasycznym. Otwiera to więc nowe możliwości dla ciekawych i nietypowych zestawień.