Kryształy stanowią doskonałą ozdobę naszych mieszkań i są niekwestionowanymi liderami w kategorii szyku i elegancji. Od zawsze były obecne w pomieszczeniach reprezentacyjnych oraz stanowiły wyznacznik wysokiego statusu. Z pewnością kojarzą się z bogactwem i arystokracją – w każdym dworze czy pałacu obowiązkowym elementem był kryształowy żyrandol czy lśniąca zastawa. Obecnie architekci i designerzy chętnie wracają do kryształu i prześcigają się w propozycjach na jego nowoczesne zastosowanie.

 Jak śpiewała Marylin Monroe, diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Dzisiaj to również przyjaciele stylistów i kreatorów wnętrz, którzy rozpowszechnili kryształ, jako doskonałą imitację diamentów. Kryształowe dodatki są obiektem co raz większego zainteresowania i przybierają niezwykle ciekawe formy. Szczególnie interesująco wyglądają skrzące się detale takie jak: zapinki do zasłon, ramki do zdjęć czy uchwyty mebli. Dawno przestały kojarzyć się z kiczem – obecnie to wyrafinowany i subtelny element designu.

Elementy wykonane z kryształu są przezroczyste, dzięki czemu bronią się w starciu z każdym stylem. Są ponadto fantastycznym uzupełnieniem stonowanych wnętrz utrzymanych w ciemnej kolorystyce – doskonale rozświetlają pomieszczenia, nadają im blasku i przyciągają uwagę. Sprawdzają się w połączeniu z każdym odcieniem ścian, szczególnie barwami pastelowymi, czarną lub białą. Komponują się także idealnie z ciężkimi meblami o geometrycznych kształtach nadając im subtelności i lekkości. Jednym z najnowszych trendów jest naszywanie drobnych kryształów na pikowane kanapy bądź fotele, a także umieszczanie ich na zasłonach i firankach. Niezwykłe jest to, że tak mikroskopijne elementy mogą zmienić oblicze całego pomieszczenia.

page-crystal

Berker by Hager nie mógł pozostać obojętny wobec najnowszych trendów, dlatego przygotował specjalny łącznik z kryształami Swarovskiego – Berker TS Crystal Ball. Ciekawa jest forma jego wykonania – stylowa platforma z kulistym przyciskiem wykonanym z najlepszej jakości kryształu. Oryginalny wygląd łącznika nie pozostawia wątpliwości, że będzie on nadawać wytworności każdemu wyszukanemu otoczeniu. Wykorzystywanie kryształowych elementów jest w bardzo dobrym guście, jednak należy zachowywać umiar w ich stosowaniu. Drobny dodatek w postaci łącznika jest na pewno dobrym rozwiązaniem.