Puste, jeszcze nieumeblowane mieszkania są niczym świątynie nasiąknięte stężałym powietrzem, czekające na uwolnienie od niepotrzebnie zastałego nieporządku. Ściany często przerażają swoją bielą i minimalizmem, tworzącym się samoistnie, bez dużej ingerencji projektantów wnętrz. Stawiając kroki, echo odbijające się od podłogi jest naszym jedynym przyjacielem. Jednak w tej niespożytkowanej przestrzeni jest coś, co sprawia, że nie czujemy się przytłoczeni elementami wystroju, nieraz zbyt przygniatającego i ciężkiego. Wolne powierzchnie dają nam możliwość odetchnąć bez skrępowania.

Jednym z najnowocześniejszych trendów jest loft design, który świadomie rezygnuje z kolorów, dodatków, przepychu i klasycznych form. Z jednej strony, ten skromny styl nie wymaga szczególnego projektowania. Przestrzenie można pozostawić w stanie surowym i udekorować je jedynie prostymi meblami. Z drugiej strony jednak, nie lada wyzwaniem jest zaprojektowanie ciekawego i nietypowego pomieszczenia, podczas gdy środki wyrazu są niezwykle ograniczone.  

 Styl loftowy okazuje się być znakomitym rozwiązaniem na optyczne pozyskanie większej powierzchni. Bardzo często lofty są pozostałościami po fabrykach, ale jest to niewątpliwie przykład nowoczesnej i niezwykle dynamicznej aranżacji wnętrza. Duże okna, nisko zawieszone lampy, a także jasne i przestronne pomieszczenie sprawiają, że człowiek nagle dostrzega niezwykle wysublimowaną estetykę nowoczesności. Surowe ściany, skromny stół i designerskie krzesła tworzą atmosferę nienachalnej elegancji, która nie powinna szybko się znudzić.

                                                                            page-loft

Lofty silnie nawiązują do futuryzmu – prądu, w którym projektanci z niechęcią odnosili się do dawnej sztuki, nie znosząc nakazów i sprzeciwów związanych ze współczesnością. Dążyli do utrwalenia dynamiki świata nowoczesnego poprzez odnalezienie nowego piękna w betonie i żelazie. Głównym twórcą tamtego okresu był Umberto Boccioni, którego budowle charakteryzowały się prostymi, funkcjonalnymi projektami z betonu, stali i szkła. Chciał odnaleźć pewien rodzaj formy ciągłości, która objawiałaby się w subtelnym ascetyzmie. Chodziło o to, aby architektura była całkowicie nowa, niezwiązana z tradycją czy proporcjami. Styl loftowy silnie nawiązuje do futuryzmu oraz innych współczesnych trendów i chociaż jest minimalistyczny, to paradoksalnie daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Berker by Hager znalazł sposób na podążanie za nowoczesną dynamiką przestrzennych pomieszczeń, które jednocześnie mogą pełnić funkcję jadalni, kuchni czy salonu. Elementy futurystyczne możemy odnaleźć w łącznikach o kanciastej obudowie. Są przykładem zerwania z proporcjami i przestarzałym stylem. Jednocześnie posiadają charakter nowoczesności i użyteczności. Idealnie komponują się z przestrzenią surowego i zminimalizowanego loftu. Metaliczny połysk nadaje charakteru łącznikom i bardzo dobrze wpasowuje się w najnowsze trendy.