W naszym kalendarzu panuje zima. Wypatrujemy tylko momentu, kiedy to za naszym oknem ukaże się piękny, biały krajobraz. Nie jest to jednak idealny czas dla oszczędzania na ogrzewaniu. Im niższe temperatury na zewnątrz tym częściej zastanawiamy się, w jaki sposób moglibyśmy ograniczyć te koszty. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań są rolety zewnętrzne, które nie pozwalają uciekać ciepłu z domu, chronią nasze okna przed warunkami atmosferycznymi a dodatkowo naszą prywatność – przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Rolety zewnętrzne można zamontować w domu praktycznie w każdym momencie. Jeśli jest się zdecydowanym na rolety zewnętrzne już na etapie budowy domu można zastosować rolety ukryte pod elewacją budynku. Dzięki temu, kiedy są one schowane nikt z zewnątrz nie dostrzeże, że posiadamy rolety. Dla osób, które posiadają już swoje lokum interesującym rozwiązaniem są rolety elewacyjne. Są one montowane do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Występująca w roletach elewacyjnych skrzynka jest elementem widocznym z tego też powodu dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych, aby w jak najlepszy sposób pasować do naszego budynku. Istnieją również rolety naokienne, które instalowane są na etapie osadzania stolarki okiennej – są one przystosowane do montażu z większością systemów stolarki okiennej i drzwiowej. Skrzynki, rolety i prowadnice montuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce.

 窓の防火シャッター

Rolety sterowane za pomocą silnika elektrycznego to wygoda i praktyczność użytkowania. W tym celu można zastosować sensor dotykowy Berker TS Sensor firmy Hager. Berker TS Sensor został zredukowany prawie do powierzchni ściany, która nie jest przerywana żadnym wzniesieniem, reliefem lub ruchomą częścią. Dzięki temu wyłącznik przekonuje swoim purytańskim wyglądem i jest absolutnym hitem. Poprzez redukcję do najistotniejszego integruje się bez problemu w wymagające wzornictwo mieszkaniowe i obiektowe. Aż osiem funkcji kryje się pod gładką szklaną powierzchnią – wystarczy dotyk, by kontrolować światło, ogrzewanie lub rolety! W ten sposób system daje maksimum możliwości, zachowując przy tym minimalistyczną formę.

Rolety zewnętrzne przy zastosowaniu sterowania elektrycznego są idealnym rozwiązaniem w momencie, kiedy chcemy, aby nasz dom spełniał warunki energooszczędności. Zastosowane do tego sensory Berker TS Sensor we wnętrzu naszego mieszkania umożliwiają nam bezproblemową kontrolę a dodatkowo są eleganckim i nowoczesnym dodatkiem w naszym pomieszczeniu.