Mogłoby się wydawać, że drewniane palety wykorzystywane przy transporcie ciężkich rzeczy mają jedno zastosowanie. Nic bardziej mylnego. W najnowszych trendach dekoracji wnętrz stały się one podstawą w zastosowaniu. Jeśli posiadasz kilka, możesz wykorzystać je do samodzielnego przygotowania stolika, szafki, sofy a nawet całej różnorodności mebli ogrodowych. Jeśli twój dom realizujesz w stylu DIY (Do it yourself – zrób to sam), z pewnością powinieneś wykorzystać drewniane palety w swoich pokojach!

Paleta to płaskie drewniane lub wykonane z innego tworzywa środki załadowcze,  stosowane do magazynowania lub transportu ułożonych najczęściej w stosie towarów. Mogą być wykonane z drewna. Dzięki temu są bardzo ekonomiczne i ekologiczne, wytwarzane są bowiem z odpadów poprodukcyjnych. Tym samym nie niszczą otaczające nas środowisko. Dzięki temu miłośnicy ecodesignu zdecydowanie zwracą na nie uwagę podczas projektowania swoich pomieszczeń. Najprostszym przykładem wykorzystania drewnianej palety jest przymocowanie do jej górnej części szklanego blatu – stolik gotowy! Palety drewniane można pomalować na dowolnie wybrany przez siebie kolor lub po prostu zaimpregnować, pozostawiając ich naturalny wygląd i charakter. Palety transportowe plastikowe znacznie rzadziej widuje się we wnętrzach pomieszczeń. Pasują one do wnętrz w stylu pop art. Z przemysłu farmaceutycznego czy spożywczego możemy otrzymać palety aluminiowe, które idealnie będą pasowały do minimalistycznych i industrialnych wnętrz. Jest je stosunkowo ciężko dostać, ale jeśli posiadamy już chociażby jedną aluminiową paletę, w połączeniu ze szkłem czy drewnem będzie wyróżniać się w naszym pokoju, kuchni czy łazience i nadawać im niepowtarzalny charakter.page-palety

 

Do pomieszczeń, w których wykorzystujemy drewniane palety pasuje zastosować równie oryginalne łączniki. Berker by Hager proponuje wam serie Berker Glasserie, która wyróżnia się swoją prostotą i szlachetnością. Jest to niezwykłe połączenie wzornictwa i materiału. Estetyka Bauhaus i przejrzystość szlachetnego szkła pasuje do stylowo urządzonych pomieszczeń – zarówno w odnowionych kamienicach jak i nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym.