Chcieliście kiedyś coś prostego, lecz wyszukanego? Coś nowoczesnego, lecz tradycyjnego? Teraz to nic trudnego, dzięki Generacji R – czyli nowej serii łączników Berker by Hager. Każde z nich jest niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. “Kochamy to, co proste i piękne. Lubimy design, który nie jest ani elitarny ani skomplikowany, tylko po prostu bardzo dobry. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Cenimy sympatyczne powierzchnie, jasne formy i doskonałą jakość. Jesteśmy Generacją R.”

W serii znajdują się różne formy łączników i gniazd. Seria R.1. dzięki łagodnym konturom wzbudza sympatie już na pierwszy rzut oka. Przy drugim spojrzeniu widzimy pełnowartościową serię o bogatym asortymencie i wygodnej różnorodności materiałów i funkcji.  Są to eleganckie, płaskie powierzchnie dostępne konsekwentnie we wszystkich wariantach, począwszy od gniazda, a skończywszy na elementach do obsługi inteligentnego systemu KNX.  Seria R.3 charakteryzuje się kanciastymi ramkami oraz okrągłymi elementami centralnymi, wyrażając tym samym siłę kontrastu. Dokładnie tak, jak w przypadku serii Berker R.1, asortyment produktów posiada wszystkie cechy nowoczesnego łącznika. Stabilna podstawa z tworzywa sztucznego sprawia, że jest on solidny i wytrzymały oraz łatwo daje się wyczyścić. “”Niepowtarzalne połączenie form czyni z Generacji R.prawdziwy obiekt designerski.” – Melanie Leidl, studentka architektury.

page-generacja.r (2)

Nutę tradycji odnajdziemy w serii R.classic. Klasyczny przykład sukcesu i wielkie dziedzictwo, które należy zachować i dalej rozwijać. Około sto lat po tym, jak firma Berker wprowadziła na rynek pierwsze łączniki obrotowe, Berker Serie R.classic tworzy dalszą historię okrągłych łączników w sposób zgodny z duchem czasów. W oko wpada proste pokrętło. Charakterystyczne są przejrzyste kontury pozbawione całkowicie ramek. “Materiał jest dla nas integralną częścią tej prawdziwie pionierskiej generacji łączników. Wraz z naszą nową platformą elektroniki pozwala na zastosowanie różnorodnych funkcji na wszystkich poziomach instalacyjnych, spełniając tym samym niemal każde życzenie klientów w ramach ogólnie przyjętego wzornictwa.” – Ralph Bertelt, Wiceprezes Business Group Building Automation, Hager Group. 

Generacja R. zapoczątkowała również zupełnie nowy, przeznaczony do instalacji podtynkowej, system elektroniki Berker by Hager. Ma ona do zaoferowania wiele dodatkowych rozwiązań, takich jak bezobsługowe przyciski z baterią słoneczną, łatwe w konfiguracji zegary sterujące żaluzjami oraz funkcjami załączania. Przede wszystkim jednak pierwsze auto adaptacyjne ściemniacze uniwersalne w wersji 1- i 2-krotnej, pozwalające na sterowanie lampami LED, żarówkami energooszczędnymi oraz niemal wszystkimi istniejącymi typami oświetlenia. Wszystkie komponenty są łatwe w montażu, można je idealnie łączyć oraz, w razie potrzeby, w każdej chwili rozszerzyć funkcjonalność. Możliwe jest to dzięki zastosowanej tu dwukierunkowej technologii radiowej KNX. Różnorodne rozwiązania (np. czujnik ruchu włączający oświetlenie) oraz ekstremalnie niskie zużycie prądu, przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i kosztów. Generacja R. jest więc nie tylko ekscytującą nowością designerską, lecz także jedną z bardziej prekursorskich technologii na rynku.