Fani minimalistycznych form z pewnością będą szczególną uwagę zwracać na aranżację kuchni. W szczególności, że coraz częściej pomieszczenie to stanowi jedną całość z jadalnią i/lub salonem. Stąd też dobór akcesoriów, wykończenia frontów szafek czy elementów AGD jest szczególnie ważny. 

Gdy urządzamy kuchnię w stylu minimalistycznym musimy zrezygnować z nadmiaru dekoracji, bibelotów, mebli, szafek, półek. Głównie koncentrujemy się na funkcjonalności i komforcie użytkowania tego ważnego pomieszczenia. Podstawową zasadą podczas projektowania pomieszczenia jest to, że żaden element nie może się za bardzo wyróżniać spośród pozostałych. Pozwala to osiągnąć efekt dużej przestrzeni nawet mimo niewielkiego metrażu.

page-minimalistyczna-kuchnia

Czerń i biel to dwa kolory niezmiennie królujące na najbardziej prestiżowych targach wyposażenia wnętrz na świecie. Również te dwa kolory są często dominujące we wnętrzach kuchni minimalistycznych. Biała kuchnia dodaje przestrzeni, a wykorzystanie szklanych frontów w szafkach czy blatu dodaje dodatkowo elementów odbijających światło z często ukrytych świateł. Wykonanie mebli z jednakowego materiału i w jednolitym kolorze, pozbawione zbędnych ornamentów – to właśnie sztuka stylu minimalistycznego. Elementami, które dobrze łączą się z biało-czarną minimalistyczną kuchnią są metaliczne wykończenia – zarówno w elementach AGD, jak i oświetleniu. Jeśli nasza kuchnia jest dość duża, bardzo estetycznie wyglądają dodatki z drewna. Czasem połączenie szklano-białych szafek razem z drewnianymi frontami daje idealny efekt. 

W minimalistycznej kuchni króluje zasada – mniej znaczy więcej. Z tego też powodu, idealnym dopełnieniem aranżacji naszej kuchni będą łączniki z serii B.7, których klasyczny kształt połączony ze szlachetnym szkłem nada naszej kuchni szczególnego wdzięku.