Komu marzą się hiszpańskie plaże, sjesta i upalne lato? Nic trudniejszego – wystarczy wprowadzić styl hiszpański do naszego wnętrza aby poczuć się jak w kraju półwyspu iberyjskiego. Styl hiszpański spodoba się przede wszystkim fanom nowoczesnych aranżacji. Wnętrza inspirowane espanią mają jednak nutkę hiszpańskiego temperamentu.

Globalizacja i związane z nią szybkie rozprzestrzenianie się po świecie idei i wzorców kulturowych wpłynęły na fakt, że styl hiszpański to swego rodzaju odmianą stylu nowoczesnego. Widać w nim jednak idealne połączenie tego co modne i uniwersalne z hiszpańską wieloletnią tradycją i temperamentem. Efektem tego są meble, naczynia czy przedmioty dekoracyjne w prostej formie, lecz z kolorystyką i wzornictwem prosto z Hiszpanii. Widoczne są tu charakterystyczne wzory zwierzęce i roślinne np. byki, wyraziste wzory geometryczne nawiązujące do sztuki prekolumbijskiej oraz wzory zaczerpnięte z kultury muzułmańskiej. Domowe sprzęty są wykonywane najczęściej z ciemnobrązowego drewna lub materiałów drewnopochodnych w tym samym kolorze. Istotnym akcentem są wszelkiego rodzaju dodatki dekoracyjne takie jak kolorowe naczynia, zdjęcia i obrazy w dekoracyjnej oprawie, lampiony i świeczniki widoczne w każdym miejscu. 

hiszpania (1)

Na nic jest poszukiwanie w stylu hiszpańskim zimnych, industrialnych materiałów. Hiszpania to w końcu gorący kraj, w którym ciężko znaleźć metalowe czy z tworzywa sztucznego elementy dekoracji wnętrz. Prędzej odnajdziemy naturalne drewno, cegłę, wyroby z gliny. Kolorystyka dominująca to natomiast barwy natury z przewagą jasnych odcieni takich jak biel, beż, żółty na ścianach i wielobarwną kompozycją na meblach i dodatkach. Takie wesołe wielobarwne kompozycje widoczne na tkaninach, naczyniach, dekoracyjnych drobiazgach tworzą hiszpańską atmosferę w naszych wnętrzach. Na ścianach czy podłodze można znaleźć również uniwersalne płytki i mozaiki. To tradycyjne wykończenie z którego słyną hiszpańskie domy. 

Do tak kolorowego a zarazem tradycyjnego i naturalnego wnętrza pasować będą jedynie łączniki o tym samym temperamencie. Polecamy szczególnie serie R.1 z ramką z barwionego dębu!