Kto z nas nie lubi tego czasu w ciągu roku, kiedy wszystko kwitnie i nabiera intensywnych, soczystych kolorów? Warto tą atmosferę przenieść do wnętrza domu – wykorzystując wiosenne inspiracje. 

Kolorystyka wiosennego wnętrza to przede wszystkim pomarańczowy, zielony, niebieski i żółty. Warto wykorzystać te kolory przede wszystkim na ścianach, ale też meblach czy akcesoriach. Musimy jednak pamiętać aby intensywność tych kolorów nie przytłaczała w szczególności jeśli nasze pomieszczenia są małe. Mocna kolorystyka w nadmiarze może zbytnio pobudzać i męczyć mieszkańców. Warto wówczas zastanowić się nad pomalowaniem jednej ściany lub też jej wycinka wykorzystując kilka mocniejszych barw. Ciekawym rozwiązaniem może być na przykład stworzenie soczystego wzoru na jednej z dominujących w pomieszczeniu ścian.

wiosna-w-pokoju (3)

 

Innym rozwiązaniem nadania intensywności kolorów w małym pomieszczeniu jest wykorzystanie kolorystyki na meblach. Postawienie obok siebie zielonej i pomarańczowej komody może w zupełności wystarczyć. Do tego dopasowanie kolorystyczne sofy oraz akcesoriów w pomieszczeniu sprawi, że nasze wnętrze rozkwitnie niczym wiosna w ogrodzie.

wiosna-w-pokoju (2)

Źródło zdjęć: www.kishaschiclessons.com

Nie możemy również zapomnieć o ważnych akcentach kwiatowych.  Wiosna to w końcu budząca się do życia natura. Tak więc wiosenne wnętrza powinniśmy ozdabiać kwiatowymi motywami oraz rozświetlać naturalnym światłem z odsłoniętych okien. Do tego powinniśmy dopasować elementy elektroniki wnętrza, aby nie wyróżniały się i pasowały do całości wiosennego wnętrza. Do naszej dzisiejszej aranżacji proponujemy subtelne i nowoczesne łączniki z serii Berker TS Sensor. Osiem funkcji kryje się pod gładką szklaną powierzchnią, która jest praktycznie zrównana z poziomem ściany. Sprawdźcie jak ta seria pasuje do kolorowych ścian w naszym kreatorze!