Koniec roku to idealny czas na podsumowania. Ikea przeprowadziła badania i podsumowanie roku pod względem  zmian we wnętrzach, które prezentowaliśmy na instagramie.

[fb_button]

Media społecznościowe pozwalają nam komunikować się ze światem. Dzięki nim firmy mogą prowadzić badania naszych oczekiwań czy trendów, które można zaobserwować poprzez nasilające się wzory w postach, które wrzucamy do sieci. Tak właśnie postąpiła IKEA. Przeanalizowała zdjęcia z 2018, które udostępniliśmy na instagramie z hashtagiem #interiors. Wnioski nasuwają się same, a IKEA twierdzi, że to właśnie te trendy będą rosły w siłę w 2019 roku.

Wydaje się, że trendy które obserwujemy będą skierowane na trzy główne obszary: wzory retro, naturalne odcienie i żywe kolory. Jeśli zatem planujecie remont, warto zapoznać się z propozycjami od IKEA.

Rustic Coasts – trend ten to skierowanie uwagi w stronę rustykalnych rozwiązań prosto z nadmorskich wybrzeży. Nadmorskie kurorty to przede wszystkim wzory muszelek, rybek i rozgwiazdek, delikatne kolory piasku i wody. Wnętrza inspirowane tym trendem są spokojne, stonowane, pozwalające na relaks. Jednak nie są to bynajmniej nudne wnętrza! Dzięki dodatkom typowo morskim stają się pięknym i oryginalnym wnętrzem naszego domu.

 

Maximalist Scandinavian – dla miłośników stylu skandynawskiego, oraz tych, których wnętrza w tym stylu znudziły się, mam trend który maksymalizuje doznania. Delikatne i proste rozwiązania stylu skandynawskiego teraz są zmaksymalizowane, dodaje się intensywne kolory, mocne akcenty. Dzięki temu, mieszkanie które było realizowane w stylu skandynawskim jeszcze kilka lat temu, może przejść przemianę dzięki kolorowym dodatkom. Wystarczy wymienić zasłony i poduszki. Pomyśleć o nowej lampie czy dywanie lub zdecydować się na pomalowanie ścian w jednym z wiodących w 2019 kolorów.

Methodical Monochrome – trend ten zachęca do aranżacji wnętrz w jednym kolorze i przełamywania go graficznymi akcentami. Jak wskazuje IKEA – może to być popularna w ostatnim czasie czarna kuchnia, przełamana intensywnymi kolorami jak złote baterie, zdecydowane kształty mebli, odważne akcenty. Metodyczny monochrom zachęca do aranżacji wnętrz w jednym zdecydowanym kolorze, co odbiega od trendów w ostatnich latach, w których dominowała biel i szarość. Intensywność doznań jest w 2019 trendem w aranżacji wnętrz. 

Wszystkie aranżacje z zaproponowanych trendów 2019 można dopełnić pięknymi rozwiązaniami w zakresie osprzętu elektrycznego. Zarówno w skandynawskich czy rustykalnym wnętrzach jak i intensywnych propozycjach methodical monochrome – seria ze szklanym panelem TS sensor będzie prezentować się wyśmienicie.