Naturalne drewno i białe fronty. To idealne połączenie do praktycznej kuchni.

[fb_button]

Biała kuchnia nigdy się nie nudzi. Od lat przechodzi transformacje, jednak pozostaje wyborem wielu domowników. Z białym można łączyć wszystko – zarówno kolory jak i faktury i wzory. Biały to również czysty kolor, dzięki któremu kuchnia zawsze będzie się ładnie prezentować. To jak będzie wyglądać i jaki przyjmie charakter w dużej mierze zależy od dodatków. Ostatni krzyk mody skierowany jest na ekologiczne, naturalne dodatki. Trend ten widoczny jest również w białej kuchni, gdzie obecnie prym wiedzie drewniany blat i inne drewniane wykończenia. 

Do białych frontów mebli pasują różne odcienie drewna. Podobnie z ich usłojeniem. To jaki kolor i gatunek wybierzemy zależy w dużej mierze od całokształtu aranżacji wnętrz w naszym domu. Zasada jaka powinna jednak obowiązywać – nie należy mieszać kolorów i stylów drewna w jednym pomieszczeniu, a nawet domu. Zatem jeśli na podłodze mamy ciemne drewno, panele czy płytki drewnopodobne – blat i drewniane wykończenie kuchni powinno być w tym samym odcieniu. Bielone drewno na podłodze czy gładkie płytki dają nam już zdecydowanie więcej swobody w doborze drewna w kuchni. 

Jeśli decydujemy się na drewniany blat i białe szafki nie oznacza to, że nasza kuchnia pozostaje w tych dwóch kolorach. Coraz popularniejsze jest również dodawanie kolorów – tych pastelowych jak również bardziej intensywnych. W takiej kuchni zapanować może praktycznie każdy styl aranżacji wnętrz. Tu nie kolory lecz wykończenie i dodatki będą stanowiły o charakterze kuchni. 

Drewniany blat jest bardzo praktyczny, pod warunkiem że jest z drewna. Dobrze wybrany rodzaj drzewa, odpowiednia impregnacja jest odporna na uszkodzenia przez lata. Niestety takie rozwiązania sporo kosztują. Alternatywą jest wybór wykończenia w okleinie drewnopodobnej. Efekt jest bardzo podobny, należy jednak dużo bardziej uważać na jego uszkodzenie. 

Oczywiście my polecamy drewniane ramki Berker R.1 z białym klawiszem, które idealnie wkomponują się do białej kuchni z drewnianymi dodatkami. Ich nowoczesny i praktyczny wygląd pasować będzie do współczesnych aranżacji. Nam się to podoba, a Wam?