Nowoczesne i klasyczne zarazem. Czy takie wnętrza mają prawo istnieć? 

[fb_button]

Połączenie nowoczesności z klasycznymi rozwiązaniami w aranżacji wnętrz zaskakuje bardzo pozytywnie! Ta korelacja powoduje że wnętrza są eleganckie i praktyczne. Jeśli zastanawiasz się czy aranżacja wnętrz twojego domu powinna nawiązywać do klasycznych dekoracji czy zupełnie od nich odbiegać – zachwyci się nurt classic modern. 

Styl aranżacji wnętrz modern classic czy classic modern to połączenie nowoczesności z klasycznymi rozwiązaniami. Wnętrza urządzone w tym stylu są przede wszystkim ciekawe, pełne elegancji ale też funkcjonalne i praktyczne. Zwykle pomieszczenie aranżowane w tym stylu mają charakter historyczny, królewski, burżuazyjny jednak wykonany jest z nowoczesnych materiałów i praktycznych rozwiązań stosowanych w XXI wieku. 

W stylu classic modern króluje przede wszystkim kolorystyka bieli, czerni i szarości uzupełniona przez złote, srebrne lub miedziane dodatki. Do dekoracji coraz częściej wykorzystywany jest welur lub zamsz w intensywnych kolorach ozdobiony pikowaniami. Styl taki nawiązuje do starodawnych aranżacji w królewskich apartamentach. Jednak w porównaniu do ówczesnych mebli, obecnie stosuje się formy detali i dekorów dużo bardziej uproszczone – prostsze meble, lżejsze materiały, współczesne tkaniny, jaśniejsze kolory. 

 

 

Modern classic w każdym z pomieszczeń nawiązuje do wypracowanych od lat rozwiązań. W kuchni na przykład bardzo popularna jest wyspa, umiejscowiona na środku pomieszczenia. Blaty wykonane są z kamienia (lub jego odpowiedniej imitacji). Fronty szafek uzupełnione są frezem. Całość podkreślają klimatyczne, nawiązujące do historii klamki do szafek, bateria czy zlew. W kuchni jednak nie zabraknie lodówki dwuskrzydłowej, mikrofali czy zmywarki. 

Podobnie jest z łazienką, gdzie wykończenie wykonane jest eleganckie, wręcz luksusowe. Tutaj klasyczne wykończenie kamieniem i drewnem uzupełnione jest nowoczesną armaturą, prysznicem ze szkła czy ceramiczną wiszącą miską WC. W salonie nie może zabraknąć miejsca na kominek, przy którym na miękkich, stylowych sofach można spędzać relaksacyjne popołudnie. Elegancji dodaje również piękne oświetlenie – lampy czy abażury wykonane z kryształu czy wykończone w luksusowym tonie. Nowoczesny natomiast staje się sposób ich sterowania – zarówno włączniki (np. szklana seria Berker TS Crystal z kryształem Svarowskiego) jak i system sterowania inteligentnym domem coviva smarthbox. W sypialni jest podobnie. Ozdobne łóżko, szafki przy nim, oświetlenie czy toaletka nawiązują do klasycznego stylu, często dworkowego. Klasyczna szafa często zostaje tu zastąpioną praktyczną garderobą.  Nowoczesne staje się sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami. 

Nowoczesne i klasyczne – ten miraż to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mogą zdecydować się na konkretny styl. Często marzą o pięknych, królewskich wnętrzach, ale zachwycają się też prostotą nowoczesnych rozwiązań. W stylu zakochają się również pary, które chcą odnaleźć we wnętrzu spójność przy różnych gustach. Modern classic może się więc wydawać uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego, który ceni sobie wygodę i elegancje.