Kolory we wnętrzu to podstawowy element aranżacji. Jakie będą trendy w 2019 roku?

[fb_button]

Nadchodzi zima. To czas snucia planów, odpoczynku i nabierania energii. To również dobry moment na przygotowanie się do remontu czy zmiany aranżacji wnętrz swojego domu. Co będzie modne w 2019 roku? Już podpowiadamy! 

Obserwując zmiany w stylu aranżacji wnętrz możemy dojść do wniosku, że kolory zmieniają się dość płynnie – przechodząc od klasycznych bieli i czerwieni w coraz to odważniejsze tonacje. Z roku na rok widzimy kolejne zmiany – najpierw klasyczny kontrast, później spokojne pastele skandynawskich aranżacji, następnie naturalne stonowane kolory. Ostatnie lata to kontynuacja zwrotu ku naturze, jednak kolorystyka staje się coraz to bardziej intensywna i wyraźna. 

Instytut Pantone co roku wyznacza kolor, który zdominuje świat mody i aranżacji wnętrz. 2018 jest pod znakiem intensywnego fioletu – kolor Ultra Violet 18-3838. Wydaje się, że w 2019 jeszcze sporo osób będzie zachwycać się tą barwą wprowadzając ją do swoich wnętrz. Trend kolorystyczny w 2019 roku będzie zmierzał w stronę intensywnej, wręcz ciemnej butelkowej zieleni oraz intensywnemu błękitu. 

 

Te dwa kolory połączone ze sobą pięknie współgrają tworząc niepowtarzalne wręcz pomieszczenia. Zgodnie z trendem jaki obserwujemy w kwestii materiałów – zarówno zielony jak i błękitny będą idealnie prezentować się na zamszowych sofach i fotelach. Materiał ten dodatkowo podkreśli wyjątkowość wspomnianych barw. 

Jak stosować ciemne kolory w pomieszczeniu? Na pewno z umiarem aby nie przytłoczyć i nie dać się stłamsić przez jego nadmiar. Idealnie dopełnią zielone czy błękitne wnętrza ciepłe dodatki ze złota czy miedzy. Ociepli wnętrze klasyczna cegła czy naturalne drewno. Pomieszczenie stanie się również wyjątkowe gdy spotkają się w nim różne odcienie popularnych kolorów na przykład w postaci kwiatów o dużych liściach czy akwarium z krystalicznie błękitną wodą. Ten zwrot ku naturze i wykorzystanie kolorów o intensywnej barwie to dobre połączenie, które wyzwala w nas energie do działania pozwalając oderwać się od technoświata. Jednak o nim nie możemy zapominać i projektując nowe wnętrza warto od razu przemyśleć o gniazdkach i łącznikach światła. Złote – jak w serii Berker B.3 – podkreślą intensywność wybranych kolorów i zwrócą na siebie uwagę jako elegancji dodatek wnętrza.