Światło w aranżacji wnętrz jest bardzo ważne. Dzięki szkłu możemy uzyskać błysk i blask, którego brakuje pomieszczeniu.

[fb_button]

Od światła powstało życie. Mówi się, że to właśnie w świetle żyjemy, a w ciemności umieramy. I tak jest również w kontekście aranżacji wnętrz. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, czujemy się przygnębieni i niechętni do życia. Gdy do wnętrza wprowadzimy światło – wszystko nagle jakby ożywa, odkrywając przed nami tysiące kolorów, wzorów i faktur. To dlatego tak ważne jest odpowiednie komponowanie wnętrza, tak aby światło w nim grało pierwsze skrzypce. W tym celu pomoże nam szkło – niezastąpiony materiał w każdym pomieszczeniu.

Szkło znane jest nam od praktycznie zawsze. Już wieki temu plemiona żyjące w pobliżu wulkanów miały dostęp do szkła występującego naturalnie w rozmaitych rodzajach i zabarwieniach np. obsydian, naturalne szkło różnokolorowej barwy, najczęściej ciemne ponieważ powstaje z naturalnie zastygniętej lawy wulkanu. Do dzisiaj jest cenione nie tylko jako materiał dekoracyjny ale też funkcjonalny. Tworzy się z jego pomocą szyby, lustra czy naczynia. Wykorzystywane jest w aranżacji wnętrz ale też w modzie, gospodarce itd. Śmiało możemy powiedzieć, że gdzie się nie obejrzymy, tam jest coś ze szkła (chociażby ekran laptopa czy smartfona). 

W naszych wnętrzach szkło odgrywa niezwykłą rolę – może wpuszczać i rozpraszać lub koncentrować światło. Dzięki zastosowaniu lustra pomieszczenie może stać się jaśniejsze i optymalnie większe. Duże drzwi tarasowe dadzą pomieszczeniu dużo światła ale też naturalnego ciepła dzięki promieniom słońca. I choć szkło słabo przewodzi ciepło, przy tak dużej powierzchni potrafi podnieść temperaturę powietrza w pomieszczeniu o 2-3 stopnie. 

Szkło to również piękna ozdoba. Szklana zastawa, kieliszki czy karafki w szklanej gablocie będą podkreślać ekskluzywność wnętrza. Podane na szklanym stole będą się pięknie prezentować dodając uroku serwowanym potrawom. Wykorzystanie szkła do dekoracji jest również znane od lat. Szklane klosze lamp, czy popularne obecnie wysokie wazony wypełnione świecącymi cotton balls – lubimy takie klimaty. Szkło jako dekoracja może się również znaleźć w roli łączników do światła, gdzie dzięki możliwości dotykowej regulacji mamy na ścianie piękny, szklany, nowoczesny akcent – oczywiście mowa tu o serii Berker TS Sensor

Istnieją nawet szklane budynki! Są wykonane w całości ze szkła, a dzięki jego właściwościom z pomocą prądu budynek może stać się całkowicie transparentny lub całkowicie zasłonięty. Chcielibyście mieszkać w takim domu?