Kreatywność i indywidualizm to dzisiaj ważne wartości – także, jeżeli chodzi o wnętrza, w których mieszkamy. Coraz częściej staramy się kreować swoje otoczenie tak, aby było nie tylko modne, ale wyjątkowe i spersonalizowane. Świetnym sposobem na stworzenie unikalnego wystroju, który będzie w zupełności spełniał nasze oczekiwania, jest trend DIY, czyli do it yourself (zrób to sam).

Moda na DIY panuje już od dawna, jednak ten trend należy do kanonu największych hitów 2014 roku, zarówno w wystroju, kolorystyce jak i sposobie dekoracji oraz użytkowania sprzętów.
Samodzielne zmiany można wprowadzać nawet na poziomie kolorów ścian – nowoczesne produkty dają nam wręcz nieograniczone możliwości na tym polu. Oprócz tworzenia ciekawych połączeń kolorów, możemy także wykorzystać łatwo dostępne i tanie szablony, dzięki którym w prosty sposób można uzyskać na ścianie dowolne wzory. Ciekawym i nietypowym rozwiązaniem jest pomalowanie
ściany z wykorzystaniem modnego motywu ombre, czyli cieniowania. Wystarczy rozpocząć malowanie od najjaśniejszego odcienia farby i stopniowo go przyciemniać. Ten prosty zabieg pozwala w prosty sposób uzyskać niebanalny efekt. Warto także okleić ściany powiększonymi zdjęciami lub starymi mapami – może się okazać, że będą najlepszą tapetą.page-diy

 

Odrobina naszego czasu i wysiłku oraz niewiele materiałów to wszystko, czego potrzebujemy, aby nadać meblom i dodatkom drugie życie – nawet tym, które mają już na sobie ślad czasu. W przypadku zniszczonych, drewnianych mebli wystarczy pozbyć się ich starej farby i po impregnacji pomalować je jasną farbą, a następnie przetrzeć. Uzyskamy dzięki temu niepowtarzalne meble w modnym obecnie stylu vintage. W przypadku foteli i kanap, które już nam się znudziły, warto zmienić ich obicie. Grube materiały w kolorze modnej, szmaragdowej zieleni lub bordo nadadzą meblom zupełnie nowy, nieco barokowy wygląd. Samodzielnie stworzone, proste meble mogą być nie tylko oryginalne, ale i solidne. Znakomitym rozwiązaniem w małych przestrzeniach są wieszaki na ubrania zrobione ze zwykłych, naturalnych gałęzi.

Unikalne wnętrza wręcz wymagają równie wyjątkowych, wyszukanych dodatków. Specyficzny charakter wnętrza mogą wyrażać nawet drobne elementy. Łącznik Berker TS Crystal Ball ozdobiony kryształem Svarowskiego to niebanalny, szykowny dodatek który będzie ozdobą każdego oryginalnego wnętrza. Taki element na pewno podkreśli każdą samodzielnie stworzoną aranżację.

Samodzielnie stworzone elementy budują niepowtarzalne i spersonalizowane przestrzenie, które pokazują dobry gust i mówią o charakterze mieszkańców. Warto poświęcić odrobinę czasu, aby stworzyć wnętrze całkowicie spełniające nasze wymagania.