Kolory natury od dawna były popularne podczas aranżacji wnętrz. Naturalna zieleń, wykorzystywana najczęściej aby relaksować. Brąz natomiast, w zależności od kontrastu może sprawiać wrażenie ciemnej lub jasnej barwy. Połączenie tych dwóch kolorów, da piękny, naturalny efekt w pomieszczeniach.

Soczysta zieleń, wykorzystana jako kolor podstawowy we wnętrzu w połączeniu z różnymi odcieniami brązu – od jasnego, wywodzącego się z żółtego aż po czekoladowy to piękne zestawienie dla dużych, otwartych pomieszczeń. Popularne, brązowe podłogi z panelu imitujących drewno lub też naturalnie drewniane pozwolą na dopasowanie zielonych elementów we wnętrzu. Połączenie brązowej podłogi z zielonymi ścianami sprawi, że poczujemy się niczym w dzikiej dżungli. Jeśli do tej aranżacji dodamy rośliny doniczkowe takie jak juka, beniaminek czy paprocie – wówczas z pewnością wnętrze pozwoli nam na relaksacje i odpoczynek ‘na łonie natury’. Do takiego wnętrza pasować będą meble w różnych odcieniach zieleni i oraz te wykonane z naturalnego drewna.

zielono-brazowy (5)

Jeśli chcielibyśmy wykonać łazienkę lub kuchnie w barwach natury – nic bardziej oryginalnego. Pamiętajmy, że najciekawiej będzie wyglądać naturalne drewno bejcowane oraz zielone dodatki w postaci naturalnych roślin lub też zielone, miękkie materiały obrusów, zasłon czy ścierek. Zielono-brązowa zastawa w jadalni, to również oryginalny pomysł na aranżację. Zielony i brązowy sprawdzą się również w łazience. Jako, że jest to miejsce najbliższe naturze zarówno dzięki bieżącej wodzie jak i miejscu odpoczynku i relaksacji, wybór tych kolorów będzie trafiony.

zielono-brazowy (4)

Jeśli obawiamy się, że wnętrze zielono-brązowe będzie zbyt intensywne, warto zwrócić się ku klasycznym białym lub czarnym dodatkom. Pamiętajmy jednak, że to jaki kolor dobierzemy do naszych barw będzie wpływał na ich odbiór. Na jasnym tle będą się one wydawać ciemniejsze, natomiast na czarnym uzyskamy efekt jaśniejszej zieleni i brązu. Dlatego ważny jest też dobór dodatków takich jak właściwe łączniki i gniazdka elektryczne. Warto wybrać te, które sprawią odpowiedni efekt na ścianie i nie będą się rzucać w oczy swoim kontrastowym kolorem. Polecamy serię Berker R.1, gdzie mamy duży wybór kolorów i materiałów ramek i klawiszy.

zielono-brazowy (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com