Łazienka jest w domu jednym z najważniejszych pomieszczeń. Dlatego tak ważne jest jej urządzenie. Z jednej strony musi być funkcjonalna, z drugiej estetyczna a ponadto jeszcze bezpieczna i przystosowana do mokrego klimatu, jaki często panuje w łazience. 

W projektowaniu wnętrza łazienki przede wszystkim powinniśmy określić, co się w niej będzie znajdować. Czy będzie to wanna, czy prysznic? Jeśli prysznic to z jakim brodzikiem, a może z zastosowaniem odpływu liniowego? Jak mamy przestronną łazienkę zastanówmy się nad dwoma umywalkami, w szczególności, jeśli mieszkamy w domu z wieloma osobami. Nie dość, że nie będziemy mieć problemu z dostępem do wody np. podczas mycia zębów to ponadto dwie umywalki wyglądają estetycznie i nowocześnie. W dużych łazienkach możemy też poza ubikacją zastosować bidet. 

page-lazienka-w-wielkomiejskim-stylu (2)

W nowoczesnej łazience królują proste formy połączone ze szklanymi czy metalowymi powierzchniami. Najczęściej spotykane są proste białe łazienki, lub mocno kontrastowe czarno-białe wnętrza. Nie przeszkadza jednak w niczym zastosować nieco kolorów. Prostota i funkcjonalność powinny dominować w naszym wnętrzu. Aby nadać charakteru naszej łazience warto zastanowić się nad różnego rodzaju efektami świetlnymi w łazience. Oświetlony podwieszany sufit lub szafka zdecydowanie nadadzą niepowtarzalności i uroku we wnętrzu. Możemy też zastosować ciekawe elementy jak np. w wybrane miejsca między płytkami zastosować kolorowe listwy ledowe. Będzie to ciekawy akcent w łazience, który dzięki doborowi odpowiedniego koloru ociepli i nada charakteru we wnętrzu.

Do łazienki w stylu wielkomiejskim powinniśmy zastosować również nowoczesne i bezpieczne łączniki i gniazdka. Do naszego wnętrza idealnie pasuje seria polo.fiorena. Gniazda i łączniki polo.fiorena wykonane są z poliwęglanu (PC) spełniającego wszelkie normy elektryczne, odporne na działanie promieni UV. Materiał zapewnia nie tylko najlepsze właściwości fizykochemiczne (brak związków halogenkowych, klasa palności V2/HB, zgodność z RoHs), ale również odporny jest na promieniowanie UV, tym samym nie zmienia koloru przez cały czas użytkowania.