W obecnych czasach życie bez dostępu do informacji powoduje, że stoimy w miejscu w momencie, gdy świat pędzi do przodu. Ciągły dostęp do telewizji czy internetu jest dla nas na porządku dziennym. Często korzystamy z niego przeszło 15 godzin dziennie! Zarówno podczas 8 godzin pracy (jeśli mamy pracę biurową) oraz w domu – sami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zawsze otacza nas dźwięk z telewizora, radia lub komputera. Z tego powodu nasz dom powinien być przystosowany do ciągłego podłączania się przez nas do sieci.

W przypadku budowy domu nie mamy zbyt dużego problemy z zastosowaniem odpowiednich gniazdek w odpowiednich miejscach. W szczególności, gdy wiemy, gdzie mają znajdować się odpowiednie sprzęty. I tak możemy zastosować w domu różnego typu, nowoczesne gniazdka. Nowy kwartet marki Berker by Hager oferuje właściwe rozwiązanie. Proponowane gniazda multimedialne sprawdzą się, jeśli potrzebujesz podłączyć sprzęt hi-fi, odbiorniki audio, projektory, czy monitory.

  • Gniazdo RCA/S-Video posiada trzy gniazda RCA (cinch) oraz jedno złącze S-Video. Ten interfejs może zostać wykorzystany do podłączenia większości popularnych urządzeń, jak odbiorniki TV, sprzęt hi-fi, kamery przenośne oraz odtwarzacze DVD.
  • Również gniazdo HDMI (High Definition Multimedia Interface) zapewnia wysokiej jakości połączenie wszystkich nowych urządzeń elektronicznych. Interfejs HDMI oferuje użytkownikom możliwość transmisji wysokiej rozdzielczości obrazów oraz dźwięku przez jedno i to same połączenie.
  • Dla telefonów komórkowych, odtwarzaczy MP3 oraz komputerów dostępne jest gniazdo USB/Mini audio.
  • Komputery, monitory, laptopy oraz projektory mogą być podłączone do gniazda VGA.

page-multimedialny-dom-1Gorzej jest, jeśli chcemy w starym budownictwie wprowadzić poprawki i uzupełnić naszą instalację elektryczna o wspomniane gniazdka. Wymaga to od nas po prostu kompleksowego remontu. Jeśli jednak się na niego zdecydujemy, poza gniazdkami możemy również zastanowić się nad nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest Berker Radio Touch. To małe, eleganckie i pojemne urządzenie dzięki możliwości montażu podtynkowego jest praktycznie niewidoczne. Wystarczy jednak dotyk, aby uzyskać dostęp do ulubionej muzyki, rozrywki czy wiadomości w najlepszej jakości dźwięku. Berker Radio Touch to ponadto wyświetlacz godziny i daty, posiada funkcję zapisywania stacji oraz tryb czuwania i budzik. Jest dostępny w różnej kolorystyce, stąd możemy dopasować go idealnie do naszego wystroju wnętrza.

Nasz życie zdominowały smartfony. Jesteśmy praktycznie uzależnieni od tego sprzętu a największym problemem jest mrugająca bateria informująca nas o jej nieuniknionym rozładowaniu. Warto już teraz zabezpieczyć się na tą konieczność i zamontować w swoim domu gniazdka USB. Obecnie praktycznie każda ładowarka ma możliwość ładowania poprzez kabel USB. Również wspomniane wyżej Berker Radio Touch można poszerzyć o stację dokującą do smartfona kompatybilną z iPodem i iPhonem, przez co możemy słuchać listy utworów zapisanej na tym sprzęcie. Berker Radio Touch możemy również rozbudować o kolejny głośnik czy zestaw wtyczek multimedialnych przeznaczonych m.in. do podłączenia odtwarzacza MP3.

Dom poza tym, że za sprawą Domovea KNX może być inteligentny to również za sprawą odpowiednich gniazdek czy Berker Radio Touch również może być multimedialny. Dla nas jest to na etapie budowy czy remontu mały krok, który ułatwi nam życie w najbliższych latach – twierdzi się przecież, że postęp technologiczny dopiero startuje. Nie wiadomo jak wiele sprzętów będziemy podpinać do naszych gniazdek za kilka lub kilkanaście lat!