Dla wielu osób łazienka jest jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym pomieszczeniem w domu. To w niej zaczynamy i kończymy swój dzień. Dlatego też powinna być łatwa w utrzymaniu czystości, funkcjonalna i przestronna a ponadto powinna pasować do naszego wystroju wnętrz. Obecnie jest wiele sposobów, aby naszą łazienkę dopasować do potrzeb każdego mieszkańca naszego domu – dużego, małego, kobiety i mężczyzny.

Podstawowym elementem wystroju łazienki jest wykończenie naszych ścian i podłóg. Ze względu na dużą zawartość wody w powietrzu oraz możliwość dostania się wody na podłogę czy ścianę, powinny być one dobrze przemyślane i dobrane. Najpopularniejsze, najtrwalsze i najlepsze w utrzymaniu czystości są płytki ceramiczne. Obecnie możemy kupić płytki w różnych rozmiarach, kolorach i fakturach. Jeśli myślimy o dekoracji w stylu nowoczesnym powinniśmy zwrócić swoją uwagę na płytki jasne, odbijające światło, przez co dodające przestrzeni w łazience. Ciekawym rozwiązaniem będą też płytki imitujące surowy beton czy drewno. Co ważne, nie jesteśmy skazani tylko na płytki w łazience. Alternatywne mogą być: kamień naturalny, konglomerat, beton, drewno, korek, posadzki z żywicy oraz wykładzina. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i impregnacji takiego wykończenia ściany czy podłogi.

page-nowoczesna-lazienka

Bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza łazienki są przedmioty znajdujące się w niej. Mowa tu o bidetach, ubikacjach, umywalkach czy wannie lub prysznicu. W zależności od powierzchni naszej łazienki tyle i takie a nie inne elementy będziemy w niej instalować. Najpopularniejsze i najlepiej pasujące do wszystkich wnętrz jest biała ceramika sanitarna. Nie jest to jednak konieczność. Istnieje wiele alternatyw pozwalających nam zamontować kolorowe czy wzorzyste umywalki czy wanny. Należy jednak pamiętać, aby elementy te współgrały z naszym wnętrzem. Nowoczesny wystrój to przede wszystkim światło, przestronność i prostota. Idealnie pasują do takiego wnętrza kwadratowe umywalki postawione na blacie czy kabiny prysznicowe łączące szkło z elementami metalowymi. W łazience można również wykorzystać luksfery do zbudowania odpowiednich ścianek działowych czy nawet prysznica!

Bardzo ważne w łazience jest oświetlenie. Dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań światło wydobywa detale i podkreśla proporcje wnętrza. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem oświetlenia technicznego jak reflektory, kinkiety przy lustrze czy halogeny sufitowe. Nowoczesny a jednocześnie intymny charakter podkreśli w łazience na przykład światło ledowe pod wanną. Bardzo istotne też są dobrze rozlokowane, pasujące do wnętrza przełączniki. W przypadku dzisiejszej, nowoczesnej aranżacji łazienki proponujemy wam równie nowoczesne łączniki Berker by Hager z serii Berker R.3. Połączenie kwadratowej obudowy oraz okrągłego łącznika wyraża siłę kontrastu i nowoczesności. Stabilna podstawa z tworzywa sztucznego sprawia, że jest on wytrzymały i niełamliwy oraz łatwo daje się wyczyścić.