Obecnie jednym z najczęściej wybieranych nurtów w dekoracji wnętrz jest industrializm. Te surowe wnętrza są ulubionym wykończeniem salonu, jadalni, kuchni a nawet łazienki. Pokój dziecięcy to jednak coś zupełnie innego. Dzieci kojarzą się z kolorowymi, pełnymi różnych elementów i zabawek pomieszczeniami. Jak zatem wykończyć pokój dla dziecka, nie zaburzając tym samym wystroju naszego domu, jako całości?

Styl industrialny to przede wszystkim wykorzystanie naturalnych materiałów do dekoracji wnętrz tj. cegła, drewno, beton. W pomieszczeniach takich dominują również naturalne kolory bieli, beżów, ceglanej czerwieni, brązów czy szarości. Elementami ‘upiększającymi’ wnętrze są stalowe i szklane wykończenia. Przytulności nadają natomiast miękkie poduszki czy sofy w naturalnych kolorach. W pokoju dziecięcym jednak nie może panować stuprocentowa surowość. Warto dzieciom urozmaicić pomieszczenie poprzez dodanie akcentów żywych kolorów np. ciekawe rysunki na ścianie. Może to być księżyc z gwiazdami lub mapa naszej planety. Warto w pokoju dziecka zastanowić się nad wykorzystaniem farb tablicowych lub/i magnesowych. Dzięki temu ściany dziecięcego pokoju staną się kolejnym elementem do zabawy i edukacji. Pomimo tego, że zwykle są one w kolorze czarnym, umiejętne ich zastosowanie pozwoli uzyskać efekt ścian w stylu industrialnym, lecz ciepło i kreatywnie wykorzystanym w pokoju dla dziecka.page-dzieciecy-industrialny

 

 

 

 

Meble w pokoju dziecięcym również powinny nawiązywać do industrialnego wystroju. Warto tu jednak zwrócić uwagę na meble z rattanu czy naturalnego drewna. Duża liczba kolorowych poduszek zdecydowanie rozweseli industrialny styl. Na zabawki naszych pociech warto wykorzystać ciekawe, drewniane skrzynie, które mogą pomieścić dużą ilość skarbów naszych dzieci.

Oświetlenie pokoju dziecięcego też ma bardzo ważne znaczenie. Często przy świetle pokojowym dzieci uczą się, bawią czy korzystają z komputera. Dla każdej z tych czynności powinniśmy przewidzieć właściwe oświetlenie. Warto zastosować tu oświetlenie górne, kinkiety na ścianach oraz lampkę na biurku oraz przy łóżku. Aby móc bez problemu kontrolować oświetlenie pokoju warto wybrać łączniki, które będą funkcjonalne zarówno dla dorosłych jak i młodszych mieszkańców naszego domu. Przykładem takich łączników jest seria Berker by Hager – Arsys. Harmonijne połączenie kształtu, materiału i funkcjonalności w Berker Arsys w pełni odpowiada młodszym i starszym użytkownikom. Duży przycisk pozwala na bezproblemowe kontrolowanie oświetlenia.

W pokoju dziecięcym pamiętajmy o wysokości zamontowania łącznika, tak aby zarówno osoba dorosła, jak i dziecko mieli swobodny do niego dostęp.