Czy czarny kolor jest dobrą barwą do wnętrza? Tak, jeśli w sposób przemyślany dobierzemy do niego akcenty. Czarny nie musi być przecież jednolity – może być matowy, błyszczący lub z fakturą. Kolor czarny wydawać by się mógł przerażającą barwą, na szczęście czarne wnętrza wyglądają pięknie, wyrafinowanie i elegancko.

Czarna barwa pasuje zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego wystroju wnętrza. Choć może kojarzyć nam się z ponurymi, ciemnymi przestrzeniami lub niemodnymi już dodatkami z końca ubiegłego wieku, jednak czerń to kolor uniwersalny. Pasuje niemalże na każdą okazję – i do praktycznie każdego wnętrza: salony, kuchni, łazienki czy przedpokoju. Jeśli nie jesteśmy przekonani do intensywnych akcentów tego koloru możemy spróbować pomalować jedną ze ścian, lub jej fragment na ten właśnie kolor. Innym rozwiązaniem są czarne meble w postaci szafek. Bardzo ciekawie wygląda skórzana, czarna sofa w salonie. W połączeniu z błyszczącymi dodatkami takimi jak kryształowy żyrandol czy metaliczne wykończenia czarne wnętrza sprawiają wrażenie ekskluzywnych i wyrafinowanych. Nawet w pokoju dziecięcym czarny kolor sprawdza się wyśmienicie. A to dzięki farbie tablicowej, która jest właśnie tego koloru. Możemy pomalować nią jedną ze ścian aby dzieci miały ogromna tablicę do kolorowania.

 page-ponadczasowa-czern (1)

Czerń to barwa, która pasuje niemalże do wszystkiego. Czy zdecydujemy się na eleganckie połączenie z metalicznymi i kryształowymi akcentami. Czy może rozświetlimy nasze czarne wnętrze nutą szarości, beżu czy bieli. Lub też dodamy energii wprowadzając nieco kolorów. Wszystko zależy od naszego upodobania i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli zdecydujemy się na tą barwę w naszym wnętrzu, możemy dobrać do niego łączniki Berker by Hager z serii 1930. Łączniki te wyróżniają się prostą formą, ale też funkcjonalnością i elegancją. Na pewno będą pasować do waszego czarnego wnętrza.