Idzie zima, a wraz z nią mokra ziemia której efekty często widać na wejściu do domu. Aranżacja przedpokoju jest zatem bardzo ważna zarówno pod kątem estetycznym jak i funkcjonalnym.

Przedpokój lub hol to pomieszczenia, które często się brudzą, są zawilgocone a do tego często przez nas odwiedzane. Warto zaaranżować je w taki sposób, aby przebywanie w nich sprawiało przyjemność i wygodę. Jeśli do naszego mieszkania prowadzi pasujący stylem oraz funkcjonalny przedpokój, aż chce się wejść dalej. Forma wejścia do wnętrza może stanowić oazę dla oka i ducha – wystarczy wykorzystać rozwiązania płynące z natury. Drewno oraz kamień są naturalnie odporne na warunki atmosferyczne stąd nie będą problematyczne w utrzymaniu w często wilgotnym pomieszczeniu jakim jest przedpokój. Są też dość proste w utrzymaniu czystości – odpowiednia konserwacja zapewni im długotrwały wygląd i wytrzymałość.

przedpokojowa-oaza (2)

Drewniane np. bambusowe szafki na buty lub podwieszone na czapki i szaliki to ciepłe i trwałe rozwiązanie w przedpokoju. W połączeniu z zielonymi roślinami i białymi akcentami sprawi, że wnętrze będzie żywe, naturalne i piękne. Jeśli chcemy aby we wnętrzu zapanowała nowoczesność, wystarczy wybrać szafki wykończone stalą. Warto pamiętać aby w przedpokoju zastosować dywan, który będzie zbierał brud i wilgoć z podłogi. Musimy jednak wybrać odpowiedni do tego pomieszczenia – z odpowiednią, gumową podkładką, która nie pozwala przedostać się wodzie pod dywan.

przedpokojowa-oaza (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Do przedpokojowej oazy powinniśmy zaplanować właściwą serię łączników i gniazdek. Właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej znajduje się centrum kontroli nad oświetleniem wewnątrz i na zewnątrz mieszkania. Naturalne rozwiązania i klasyka serii Berker B.7 to nasza dzisiejsza propozycja.