Przeglądając różne projekty dekoracji wnętrz zwracamy szczególnie uwagę na styl, kolory i akcesoria. Wszystkie powinny ze sobą współgrać i nadawać spójny ton wnętrzu mieszkania. Zdarzają się jednak projekty nietypowe takie jak akwarium w toalecie, zjeżdżalnia zamiast schodów czy przezroczyste wanny. Zapraszamy do obejrzenia najbardziej dziwnych aranżacji wnętrz.

1. Akwarium to element przyciągający wzrok i piękny, naturalny dodatek w mieszkaniu.  Udowodnione jest, że patrzenie na kolorowe rybki odpręża. Dlaczego więc nie wykorzystać tego faktu i umieścić akwarium zaraz nad… głową śpiącego? A może rybki pływające w naszej umywalce? Ale nie takiej zwykłej – tą umywalkę zrobiono z akwarium. Rybki możemy także spotkać jako elementy ubikacji. Ciężko nam będzie jednak na nie patrzeć siedząc na przysłowiowym tronie. 

akwarium

2. Światło i cienie na ścianie to nietypowy, ale też intrygujący element dekoracji wnętrz. Stąd też producenci oświetlenia już nie szukają najciekawszych rozwiązań względem projektu lampy, ale również efektów jakie daje po jej załączeniu. Propozycja która zaskakuje To “Forms of Nature” projektu Thyra Hilden i Pio Diaza. Klosz tworzą splątane gałęzie wykonane ze sztucznego tworzywa.

cienie

3. Praca i zabawa w piaskownicy? Tak w momencie kiedy umieścimy piasek zaraz pod naszym biurkiem. Znane jest nam uczucie przyjemności kiedy możemy gołymi stopami chodzić po plaży. Taki efekt daje właśnie piaskownica w naszym biurze. Relaks gwarantowany.

piasek

4. Styl industrialny to przede wszystkim naturalne, przemysłowe przestrzenie. Głównym akcentem stają się zatem wyeksponowane stalowe rury. Jedną z takich nietypowych aranżacji jest wykorzystanie rury jako placu zabaw dla swojego kota. Pewien miłośnik kotów z San Francisco postanowił stworzyć ją w swoim miejscu pracy.  W tunelu, który obiega praktycznie cały pokój znalazły  się okienka przez które kot może podglądać swojego właściciela.

tunel

5. Zjeżdżalnia zamiast schodów, kto o tym nie marzył w dzieciństwie? Obecnie można je spotkać coraz częściej, jednak nadal stanowią nietypową formę aranżacji tej przestrzeni w domu.

zjezdzalnia

6. Coś dla miłośników ping ponga. Na pierwszy rzut oka to zwyczajne drzwi pomalowane w niezbyt atrakcyjny kolor ale wystarczy przekręcić do pozycji poziomej część oznaczoną czarną linią, tak aby zielone pole znajdowało się na górze i mamy stół do gry! Później zostaje nam już tylko zamontować siatkę i złapać za paletki.

ping-pong

7. Przeźroczysta wanna? To pomysł dla nieco odważniejszych. Nie każdy zdecydowałby się wejść do niej bez wewnętrznej obawy, że ktoś to może podglądać. Inni mogą czuć się natomiast jak w akwarium…

przezroczysta-wanna

8. Dom w starym budownictwie dostarcza wielu nietypowych pomysłów na aranżację. Jednym z nich jest przeźroczysta podłoga ukazująca piękną, kamienną architekturę.

kamienie

9. Nie każdy stół musi stać na czterech nogach. W tym przypadku nawet jedna nie jest potrzeba. Podwieszany blat stołu wraz z siedzeniami tworzy jedną wielką rodzinną huśtawkę.

chustawka

10. Ostatni krzyk mody to hamaki, w każdym wykonaniu. Zarówno powieszane pojedyncze fotele jak i całe sofy umiejscowione w salonie, pokoju dziecięcym czy sypialni sprawiają że nasze wnętrze jest niesamowite ale również wygodne. 

hamak

Nietypowe przedmioty w naszych wnętrzach nadają im niepowtarzalnego charakteru. Nie bójmy się urozmaiceń, twórzmy wnętrza zgodnie z naszym pomysłem a być może uda się stworzyć przestrzeń zapierające dech w piersiach – nie tylko naszych, ale również naszej rodziny i gości.

Na zdjęciach wykorzystane zostały serie: 1930, Glasserie, B.Kwadrat, B.IQ, B.3, B.7, R.1, R.3, R.classic.   

 

Źródło zdjęć: www.domosfera.pl/