Pokój dziecka w nowej aranżacji

[fb_button]

Jak co roku, i w tym z okazji dnia dziecka podpowiadamy wam jak upiększyć pokój najmłodszych mieszkańców naszego domu. Dzień dziecka to przecież idealna okazja na to, aby zrobić dzieciom (i sobie) prezent w postaci nowych, funkcjonalnych rozwiązań. A gdy całość jest nie tylko chwilowym kaprysem, ale przemyślaną aranżacją – wówczas pokój stanie się oazą dla naszych podopiecznych, miejscem nie tylko do spania ale też zabawy i nauki. Jak zatem należy podejść do projektowania i aranżacji wnętrz pokoju dziecka? Najlepiej na chwilę stać się dzieckiem i popatrzyć na wszystko jego oczami!

W pierwszej kolejności oczywiście musimy określić co jest w pokoju niezbędne do funkcjonowania. Zapewne będzie to łóżko i szafki na ubrania. Nawet w najmniejszych dziecięcych pokojach, te dwa meble są podstawą. Gdy pokój jest malutki, warto pomyśleć o funkcjonalnych rozwiązaniach łóżek piętrowych – a z tym wiąże się też odpowiednie przewidzenie, w którym miejscu należy zamontować kontakty i włączniki światła. Należy oczywiście bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa i wybierać rozwiązania, które są odpowiednie dla dzieci np. nasze rozwiązania Smart Home.

Kolejnym elementem jaki należałoby zaplanować w pokoju dziecka, to przestrzeń do nauki. Dla młodszych mieszkańców wystarczy stolik z krzesłami na którym będzie można malować lub rysować. Starsi nastolatkowie potrzebują już nieco więcej wygodnej przestrzeni do nauki. Warto przewidzieć szafki na książki i spore biurko do nauki. W obydwu przypadkach oczywiście należy pamiętać o dobrym oświetleniu i zaplanować nie tylko kontakty ale również lampę, dzięki której oczy nie będą się szybko męczyć. Na końcu pozostaje zaplanowanie przestrzeni do zabawy. Tu wystarczy dywan, na którym zarówno starsi i młodsi znajdą sposób na relaks. 

Gdy zakończymy proces projektowania wnętrza należy przejść do bardziej wymagającej aranżacji wnętrz. To moment wyboru kolorów, faktur, materiałów czy wzorów do pokoju. Powinny się one podobać nie tylko rodzicom, ale również – a może przede wszystkim – dzieciom. Jest to również dobra okazja do nawiązania bliższych relacji miedzy domownikami, bo gdy z okazji dnia dziecka, zaprosimy naszych podopiecznych do wspólnego planowania a później realizacji ich wymarzonego pokoju, z pewnością zyskamy w ich oczach jako rodzice i przyjaciele.