Pierwsze kroki w projektowaniu wnętrz

[fb_button]

Jesteś początkujący w kwestii aranżacji wnętrz? Nie chcesz jednak oddawać tego kawałka chleba profesjonalistom? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania wystroju swojego domu lub mieszkania. Przede wszystkim aby nasze pomieszczenia nabrały smaku i miały szansę zachwycić aranżacją, muszą być przemyślane i zaprojektowane. Nie należy aranżować wnętrz na zasadzie impulsu, gdy coś nam się spodoba. Często jest tak, że nowo kupiona rzecz okaże się niepasująca do całości i w najlepszym wypadku, odsprzedamy lub oddamy ją komuś innemu. Gdy mamy w dłoni projekt wnętrza to wiemy, że nawet jeśli w sklepie dany element nie powala nas z nóg, będzie on pasował do stylu który wybraliśmy i dopełni aranżację tworząc spójną całość. 

Drugą ważną sprawą jest właściwe dobranie kolorów i materiałów. Warto się tu inspirować (lecz nie kopiować!) różnymi rozwiązaniami znalezionymi chociażby w internecie. Dobrze jest też próbować, wybór materiału na zasłony można przecież co jakiś czas zmienić, a dzięki temu odświeżyć pomieszczenie. Podobnie z osprzętem elektronicznym. Dzięki one.platform z czasem możemy bez problemu wymienić włączniku do światła czy gniazdka na inne, bardziej nam odpowiadające do nowej aranżacji. 

Główną rolę w doborze materiałów i kolorów powinno stanowić… światło dzienne. To ono przez większość dnia będzie rozjaśniać pomieszczenie i wpływać na nasze jego postrzeganie. 

W aranżacji wnętrz poza podstawowy wyborem stylu aranżacji, barw i materiałów wykorzystanych we wnętrzu ważne jest też wybranie tła oraz szczególnych akcentów. Chodzi tu o miejsca i przedmioty które chcemy ukryć lub uwidocznić w przestrzeni wnętrza. Czasem będzie to fotel, innym razem dywan czy obraz na ścianie. A może chcemy wyeksponować ciekawy sufit? Dobrze wiedzieć wcześniej, co jest w pomieszczeniu dla nas najważniejsze. 

Ostatnią radą od nas jest zachowanie rytmu i harmonii we wnętrzu. Zarówno powtarzalność jak i wymienność czy stopniowanie jest wskazane pod warunkiem wcześniejszego zaplanowania tego zjawiska! Również kontrasty w aranżacji są polecane, pod warunkiem ich przemyślanego wykorzystania. Harmonia i zachowanie równowagi jest tu niczym klucz do prawidłowej aranżacji wnętrz. 

Nie zapomnijmy jednak o tym aby pomieszczenie było przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Bo nawet najpiękniejsza aranżacja nie zadowoli nas gdy będzie sprawiać problemy w codziennym funkcjonowaniu.