Czerń i biel – ponadczasowa para

[fb_button]

Dwa podstawowe kolory – czarny i biały. Dwie barwy, które zawsze będą do siebie pasować oraz ze sobą rywalizować będąc swoimi przeciwnościami. To połączenie jest jak miłość, nigdy nie mamy jej dosyć. Biały i czarny występują w różnych wersjach, w różnych stylach, na różnym materiale i w różnej przewadze. Zawsze jednak tworzą wnętrza, które pasuje do siebie, zachwycają i pozwalają na odrobinę więcej.

Czarny i biały w każdym wnętrzu będzie dobrze pasować. Nie zawsze jednak będzie dobrze wyglądać w danym stylu. Trzeba dużo uwagi poświecić rozdziałowi bieli i czerni w danej aranżacji aby pasowały do siebie i tworzyły harmonię. W pomieszczeniu, w którym przewagą jest biel możemy dopełnić czarnymi dodatkami, akcentami które mają zwracać uwagę. Będzie to jasne wnętrze o klimatycznym charakterze. W drugą natomiast stronę, czarna podłoga i ściany mogą być pięknie rozjaśnione białymi dodatkami. To rozwiązanie szczególnie polecamy w sypialni, gdzie odpowiednio dodane struktury materiałów mogą sprawić że biel będzie dopełniać czarną przewagę pomieszczenia. W salonie, kuchni czy łazience czarny i biały mogą ze sobą balansować dzięki różnym wzorom stosowanym np. w formie kafelek czy dywanu. Paski, kropki czy hexagony nigdy nie wychodzą z mody – tak jak i nasze kolory.

kompromis

Gdy czarny i biały grają ze sobą główną rolę w pomieszczeniu, ważne jest właściwe dobranie proporcji barw. Za dużo czarnego może sprawić nie tylko, że pomieszczenie będzie ciemne ale również będzie nas wprawiać w smutek i zmęczenie. Za duża ilość bieli natomiast może razić do tego stopnia, że nie będzie się dało w pomieszczeniu swobodnie funkcjonować a od przewagi światła zacznie nas boleć głowa. Na szczęście jeśli zaplanowaliśmy sobie czarno białe wnętrze, łatwo jest zniwelować tą dysproporcje dodając akcenty w przeciwnym kolorze. 

Wybierając czarny i biały do naszego stylu aranżacji musimy być jednak konsekwentni. Nie łatwo jest stworzyć pomieszczenie, które będzie posiadało jedynie te dwie barwy, dlatego z rozwagą dobierajmy dodatki i nie pozwólmy sobie na szaleństwo. Nawet jeśli miałby to być szary element. Tylko dzięki konsekwencji stworzymy pomieszczenie zapierające dech w piersi. No i oczywiście, do czarno-białych aranżacji polecamy się szczególnie z serią R.3 gdzie ramka i klawisz występują w białym i czarnym kolorze na matowej lub szklanej powierzchni.