Sufit. Stara-nowa przestrzeń aranżacji 

[fb_button]

W kwestii dekoracji wnętrz powiedziano już chyba wszystko. I jeśli przeczytałeś cały internet, z pewnością znalazłeś styl pasujący do Twojego charakteru i oczekiwań. Co jednak, gdy po pewnym czasie styl ten zaczyna nas nudzić? Zmiana dodatków już kilkakrotnie pozwoliła na odmianę we wnętrzu a teraz chcesz czegoś więcej? Spojrzyj do góry – tam może się równie dużo pozmieniać, wprowadzając do pomieszczenia całkiem nowy styl. 

Sufit to przestrzeń często niewykorzystana w kontekście aranżacji. Jednak w wielu stylach to właśnie to miejsce pozwalało na stworzenie niesamowitych kompozycji.n W wielu stylach na suficie odnaleźć możemy malunki czy rzeźby, charakterystyczne dla aranżacji. Podobnie dziś – jeśli chcemy odmienić nasze wnętrze pomyślmy o stworzeniu czegoś niesamowitego nad naszymi głowami.

 

Sufit może być podwieszany, w różnym kształcie. W tym celu najlepiej sprawdzą się lekkie płyty w których można zamontować ciekawe oświetlenie.To pierwsze, proste i efektywne rozwiązanie dla tego miejsca. Drugim pomysłem jest wprowadzenie barw. Sufitowi można nadać praktycznie każdy kolor. Należy jednak pamiętać, że ciemne sprawią wrażenie, że pomieszczenie jest niższe niż w rzeczywistości. To rozwiązanie zatem sprawdzi się w wysokich kamienicach czy domach z specjalnie projektowanym, wysokim sufitem. Jasne kolory, nawet te intensywne są odpowiednie praktycznie do każdego wnętrza. A barwa może rozlewać się po całej powierzchni, lub też być tylko częścią sufitu. Trzecim, już bardziej zaawansowanym rozwiązaniem są obrazy czy zdjęcia na suficie. Możesz sobie wyobrazić, że budzisz się rano w łóżku a nad twoją głową rozpościera się piękny widok błękitnego nieba o poranku. Jeśli jesteś fanem obrazów – replika znanego malarza wykonana nad naszą głową z pewnością zachwyci nie tylko nas ale i naszych gości. 

Na koniec podpowiadamy, że wykonania sufitu można łączyć. Na przykład podwieszany sufit przypominający niebo, w którego zamontowane jest milion małych światełek led, w nocy przypominających rozgwieżdżone niebo. Obok łóżka oczywiście koniecznie włącznik Berker by Hager np z serii R.3.  No i kto by nie chciałby codziennie móc spać pod gwiazdami?