Styl fiński w dekoracji wnętrz – trend 2018

[fb_button]

2018 rok obfituje w trendy zwracające się ku naturze. Im bardziej technologia pędzi do przodu podsuwając nowe, coraz lepsze rozwiązania (jak choćby coviva Smartbox), tak my pragniemy coraz bardziej wrócić do korzeni. Przez to styl coraz częściej wybieramy styl aranżacji wnętrz, który pozwoli nam na chwilę odprężenia i powrotu na łono natury. W zeszłym roku królował styl Urban Jungle, w tym prym wiedzie styl Hygge i styl Fiński. 

Finlandia kojarzy się nam z nieskażoną naturą, bujnymi lasami i pięknymi zbiornikami krystalicznie czystej wody, ciszą, spokojem i odpoczynkiem. Z tego powodu zwana jest krainą tysiąca jezior. Zatem styl fiński jaki panuje w aranżacji wnętrz, również oddaje ten klimat – harmonia i relaks to jego sedno. Po pierwsze – podłoga. Finowie kochają drewno i drewniane podłogi. Są one doskonałym sposobem na ocieplenie wnętrza, pasują niemalże do wszystkiego, są praktyczne i naturalne. Drewo idealnie komponuje się z naturalną kolorystyką, którą finowie również cenią. Jeśli nie chcemy mieć ciemnej podłogi, możemy wykorzystać jej białą odmianę. Struktura drewna zostanie, a pomieszczenie wyda się bardziej otwarte, przestronne i delikatne. Jasna podłoga pomoże ci również podkreślić detale wnętrza oraz jego wyposażenie.

Jak już wspomnieliśmy, jasne naturalne kolory to drugi, ważny aspekt aranżacji wnętrz w stylu fińskim. Równie pożądany jak duże przeszklenia, dające naturalne oświetlenie w pomieszczeniu. Całość sprawia wrażenie pomieszczenia przytulnego ale też eleganckiego. Dzięki temu komfort mieszkania, tak ważny w tym stylu aranżacji, się zwiększa. Elegancki dodają też faktury wykorzystanych materiałów i gra kolorem. I pomimo, że styl fiński ukochał sobie naturalne beże, szarości i biele – odpowiednio dobrana, wysokiej jakości faktura np. postarzanych mebli czy skórzanych sof w połączeniu z drewnem powodują, że wnętrze staje się nie tylko przyjemne ale też wytworne. 

 

W idealnie fińskim wnętrzu nie może zabraknąć … sauny! Tak, Finlandia słynie z umiłowania do tego typu akcesoriów. Oczywiście sauna powinna być wykonana z drewna, ale nie zaszkodzi podłączenie jej do centralnego sterowania domem dzięki coviva Smartbox. Wówczas możemy kontrolować ciepło i wilgotność wewnątrz sauny z poziomu smartfona! Styl fiński to połączenie naturalności z funkcjonalnością i minimalnym designem. Proste rozwiązania wykonane z wysokiej jakości materiałów w jasnej kolorystyce pozwolą nam zachować harmonię i spokój jaki możemy spotkać zwiedzając krainę tysiąca jezior.