Trend 2018 – styl Hygge

[fb_button]

Nowy rok przynosi nowe rozwiązania. Wówczas też nabywamy nieznanych nam wcześniej chęci do przearanżowania swoich wnętrz na coś nowego. Z jednej strony, aby żyło nam się lepiej i wygodniej, z drugiej – wkraczając w nowy rok, chcemy odświeżyć to co mamy. W tym roku prym będzie wiódł styl Hygge – prosto z Danii. 

Jeszcze do niedawna można było podzielić ludzi na tych zakochanych w prostych, nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach oraz tych kochających ciepłe strony Skandynawii. Hygge będzie pasować chyba do każdej z tych grup, nie tworząc podziałów ponieważ głównym motywem przewodnim stylu jest dobre samopoczucie.

Styl Hygge to przede wszystkim przytulne, ciepłe wnętrza pełne naturalnych rozwiązań i prostoty. Hygge to sztuka tworzenia miejsc estetycznych, ale i takich, gdzie można poczuć się swobodnie, odpocząć od zgiełku i tworzyć swoje małe rytuały codzienności. Kluczem jest celebrowanie ulotnych chwil, delektowanie się pysznym jedzeniem i docenianie szczegółów, które możemy odnaleźć wokół siebie. Nie ma jednego, sprawdzonego przepisu na aranżację w stylu Hygge. Wiemy jednak, że powinny to być wnętrza naturalne i ciepłe, proste i funkcjonalne. Gdzie przebywanie sprawia radość.  W duńskich wnętrzach znajdziemy drewniane, skrzypiące podłogi, drewniane blaty i dekoracje. Ważne jest też naturalne oświetlenie, najlepiej żywego ognia z ogniska i świec.

To co ciepłe i proste na pewno będzie dobrze odebrane przez każdego. W końcu w świecie plastiku i nowych technologii, postępu i pędu w którym żyjemy, złapanie kilku spokojnych oddechów w domu jest kluczem do dobrego samopoczucia i właściwego funkcjonowania. Dlatego też polecamy serie Berker R.1 gdzie naturalne materiały zostały wykorzystane do stworzenia oryginalnych ramek: drewno, beton czy łupek naturalny.