Czarna ściana

[fb_button]

Pomalowanie ściany na czarno, pomimo że coraz populaniejsze, dalej budzi pewne zastrzeżenia. Nie powinna jednak przerażać. Możliwości jakie obecnie mamy pozwalają dobrać odpowiednią konsystencję, rodzaj i sposób malowania aby jak najbardziej pasować do wybranej aranżacji wnętrza. Czarny to kolor ciemny, ale też pełny i praktyczny. Czarna ściana to idealny kontrast dla wielu aranżacji oraz praktyczna przestrzeń skupiająca na sobie uwagę. Zacznijmy jednak od farby, obecne możliwości pozwalają wybrać funkcjonalną, czarną farbę kredową czy magnetyczną. Na pierwszej możemy rysować i pisać kredami a na drugiej przyczepiać elementy magnesem. Takie rozwiązanie będzie idealne w pokoju dziecka czy kuchni.

Farba czarna z brokatem idealnie dopełni eleganckie wnętrze jadalni czy salonu. Wskaże przestrzeń ważną w pomieszczeniu i pozwoli na niej skupić uwagę gości. Czarna farba w przedpokoju czy łazience, w połączeniu z podświetlanym lustrem odda charakter pięknej aranżacji uwypuklając to co ważne. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z nadmiarem czerni, ponieważ jako kolor ciemny, zmniejsza optymalnie pomieszczenie. Za dużo tego koloru spowoduje, że łazienka czy kuchnia sprawią wrażenie mniejszych niż są w rzeczywistości. 

Jeśli na czarnej ścianie planujemy zamontować gniazdka lub łączniki do światła, warto postawić na te, które nie będą mocno kontrastować. Czarne, szklane wykończenie serii Berker TS Sensor będzie ładnie podkreślać nowoczesny i elegancki charakter pomieszczenia. Matowe czarne i proste rozwiązania serii Berker B.3 to rozwiazanie dla czarnych ścian kredowych czy magnetycznych, których struktura podobna jest do zaproponowanego rozwiązania z czarnego aluminium andyzowanego.