Motywujące biuro

[fb_button]

Kiedy praktycznie cały dzień spędzamy w biurze, warto pomyśle w jakiej przestrzeni pracujemy. Czy motywuje nas ona do działania, wspomaga w procesach czy raczej jest przytłaczająca i niepraktyczna. Aranżacja biura to wyzwanie, które karze łączyć to co praktyczne z tym co się nam podoba. W końcu większość dnia spędzamy w tej przestrzeni więc ważne jest abyśmy się w niej dobrze czuli. Są pewne elementy, które bez względu na styl aranżacji będą dobrze wpływać na nasze samopoczucie. 

Po pierwsze kolorystyka. Niektóre kolory smucą, inne rozweselają. Zielony wspomaga umysł w procesach kreowania, czerwony pobudza, żółty rozwesela i rozjaśnia umysł. Który z nich zastosujemy jako przewodni, w taki sposób możemy wesprzeć naszą codzienną pracę. Podobnie jest z światłem – to punkt dwa na naszej liście. Lepiej pracuje się w miejscach jasnych, których oświetlenie jest ciepłe i przyjemne ale nie senne. Zimne, ostre światło szybko męczy dlatego nie warto mieć takich lamp w pomieszczeniach biurowych. Po trzecie kwiaty i naturalne dodatki. Zieloność naturalnych roślin, ich funkcje filtrowania powietrza a także naturalne dodatki z drewna uspokajają, pozwalają się skupić i nabrać dystansu. Odskocznią od codziennej gonitwy będzie też akwarium, w którym różnokolorowe rybki pozwolą nam się wyciszyć i zastanowić nad rozwiązaniem biznesowego problemu.

Kiedy aranżujemy biuro, nie zastanawiamy się nad dodatkami jak kwiaty czy rybki, a warto. Już na tym etapie wyznaczamy miejsca kontaktów czy włączników światła i ważne jest, aby były one umiejscowione w sposób praktyczny i właściwy dla przyszłej aranżacji. ich wygląd powinniśmy dobrać do stylu dlatego warto zamontować system one.platform który umożliwi nam dobór ramek dopiero na etapie wykańczania wnętrz.