Inteligentne mieszkanie

[fb_button]

Kupując mieszkanie często zastanawiamy się nad jego aranżacją. Wyobrażamy sobie wszystkie detale, a obrazy same przychodzą nam do głowy. Jednak podczas zakupu zwykle nie myślimy o tym w jaki sposób możemy sobie ułatwić i polepszyć życie. A wystarczy zastosować to, co coraz częściej spotykamy w domach – inteligentne rozwiązania.

Podczas budowy domu wydaje się być oczywiste chociaż raz pomyśleć o zastosowaniu inteligentnych rozwiązań do sterowania ociepleniem, światłem czy roletami. W przypadku mieszkania, którego budowa odbywa się na dużo wcześniej niż nasz zakup, zwykle nie myślimy, że możemy zamontować inteligentne sprzęty ułatwiające codzienne życie. A tak właśnie jest. Wyobraź sobie, że po ciężkim dniu pracy, odbierasz dzieci z przedszkola i wracasz do mieszkania ciepłego, z odpowiednio dopasowanym oświetleniem i zaparzoną kawą w ekspresie. To już nie jest marzenie, to realny scenariusz, który możesz zaplanować w Coviva – bezprzewodowym systemie inteligentnego sterowania domem od Hager. Coviva łączy się ze sprzętami w Twoim mieszkaniu za pomocą systemu KNX ( jeden z najbardziej rozbudowanych systemów automatyki budynkowej) i pozwala na sterowanie nimi. Dzięki połączeniu Covivy z internetem masz możliwość zarządzania sprzętem z poziomu smarthona – w dowolnym miejscu i czasie. Więc gdy na przykład okaże się, że Twoje dziecko wraca ze szkoły wcześniej możesz otworzyć mu zdalnie drzwi.

I pomimo, że mieszkanie wydawać by się mogło małe i nie potrzebujące takich rozwiązań – jeśli mamy możliwość stworzenia czego personalizowanego, odpowiadającego naszym potrzebom, nie wykraczającego poza obszar naszego mieszkania – powinniśmy z tego skorzystać. Nasi sąsiedzi mogą nam tylko zazdrościć, że zdecydowaliśmy się na Covivę podczas aranżacji mieszkania.