Dom millenialsa: inteligentne mieszkanie pokolenia Y

[fb_button]

Pokolenie millenium to niezwykle wyjątkowa grupa ludzi. Urodzeni między 1980 a 2000 rokiem, obecnie są największą grupą społeczną, która aktywnie działa lub wchodzi na rynek pracy. Charakteryzuje ich przede wszystkim naturalne wykorzystywanie sprzętów i dostępu do internetu. Dla nich nie ma podziału – przed i po wprowadzeniu internetu. To pokolenie, która żyje i funkcjonuje w nowoczesnym świecie. Ważne jest również, że grupa ta nie przywiązuje wagi do posiadania, bardziej skupia się na przeżywaniu. Dla nich ważniejsze jest być niż mieć. Dlatego też w przeciwieństwie do swoich rodziców, z których wielu budowało domy metodą gospodarczą, pokolenie millenium oczekuje domów wykończonych “pod klucz”, do zamieszkania od zaraz. Szukają gotowych lecz również inteligentnych rozwiązań. 

Jaki styl aranżacji przeważa w grupie millenialsów? Są to domy lub mieszkania z charakterem, lecz naszpikowane inteligentnymi rozwiązaniami. System sterowania domem z poziomu smartfona czy tabletu, to dla nich naturalna kolej rzeczy a nie rozwiązanie premium. Kiedy ich życie skupia się na przeżywaniu chwil, nie chcą tracić niepotrzebnie czasu (którego i tak mają coraz mniej) na ustawianie ogrzewania, zabawę z roletami czy oświetleniem. A przede wszystkim nie chcą o tym pamiętać. Dlatego sterowanie tymi urządzeniami ze smartfona ułatwia im funkcjonowanie, bo mogą nimi zarządzać z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Niezgaszone światło w łazience to już nie problem.

Wracając jednak do aranżacji, poza faktem, że wszystko powinno być możliwe do wirtualnego sterowania, millenialsi cenią sobie naturalne piękno i klasykę we wnętrzach. Często swoje lokum aranżują w stylu urban chic, hygge czy vintage.  Szukają oryginalnych rozwiązań, które nadadzą wnętrzom niepowtarzalny charakter i będą odzwierciedlać oryginalność właściciela. Nawet kosztem wysokiej ceny, ponieważ liczy się dla nich coś więcej niż posiadanie krzesła. To krzesło musi mieć styl, aby nadawało się do pochwalenia się na instagramie i zebrało falę miłych komentarzy, udostępnień czy polubień. Życie millenialsa kręci się bowiem wokół kanałów social media, w których często publikują swoje realne życie. Nawet kubek do kawy musi być ciekawy… Tak więc millenialsi cenią sobie oryginalne rozwiązania, z charakterem, jednak aranżacje muszą być nowoczesne i funkcjonalne. Ważne są dla nich również kwestie ochrony środowiska, przez co cenią sobie inteligentne rozwiązania, dzięki którym zmniejsza się ilość zużywanej energii czy wody.

Dla pokolenia millenium rozwiązania typu Coviva Smartbox są zatem idealne. Urządzenie, które potrafi szybko i prosto zmienić mieszkanie w inteligentny dom – nie potrzebuje okablowania, podłączenia z innymi urządzeniami na etapie budowy. Zatem nawet w stylowej, starej kamienicy, bez kosztownego remontu możemy zapewnić sobie inteligentne rozwiązanie, które sterować będzie naszym sprzętem dzięki połączeniu z internetem i systemem KNX RF w innych urządzeniach. Tak więc piękne, oryginalne wnętrza z charakterem obudowane w system inteligentnych rozwiązań – tak właśnie wygląda dom millenialsa. Należysz do tej grupy?