Wyzwaniem dla każdego projektanta jest stworzenie nieskomplikowanego designu dla wielofunkcyjnego produktu. Zazwyczaj trudno jest przygotować model urządzenia, które z zewnątrz jest proste i eleganckie, a w środku kryje różnorodność technicznych rozwiązań.

Każdego dnia otaczają nas tysiące krzykliwych kolorów i brył, od których mamy potrzebę czasem odpocząć. Nasze zmysły są niemal atakowane, więc potrzebują przerwy w odbieraniu silnych bodźców. Minimalizm w designie jest zatem idealnym rozwiązaniem w dzisiejszym zabieganym świecie. Polega na operowaniu uproszczoną bryłą oraz podstawowymi kształtami i stanowi obecnie jeden z najbardziej popularnych trendów. Projekty utrzymane w tym duchu wprowadzają atmosferę spokoju i ciszy. Wielu architektów hołduje zasadzie „mniej znaczy więcej” jednocześnie pracując nad jak nowocześniejszym wyglądem projektów. Dobrym pomysłem jest na przykład utrzymanie wystroju mieszkania w duchu minimalistycznym – dzięki temu nasz umysł odpoczywa i relaksuje się.

Dzisiejszy świat to także szeroko rozwinięte technologie. Nowe możliwości, jakie daje nauka zwiększają się w zawrotnym tempie. Jak więc połączyć dwa bieguny – prostotę w designie i zaawansowanie technologiczne oraz zawrzeć wszystkie możliwości techniczne w prostej obudowie?

berker-ts01

 

Przykład takiego rozwiązania stanowią łączniki Berker TS. Za ich elegancką, prostą obudową kryje się nieprzewidywalna różnorodność możliwości. Łączniki mogą być użyte do sterowania kilkoma obwodami świetlnymi oraz inteligentnym systemem sterowania budynkiem Berker KNX czy systemem radiowym Berker Funkbus. Nowoczesny i prosty wygląd łączników idealnie komponuje się z minimalistycznym wystrojem wnętrz. Nie jest to jednak jedyna propozycja zastosowania tego modelu. Jego delikatne wykończenie sprawia, że pasuje także do innych styli.