Koniec grudnia to w teorii środek zimy. Wyglądając za okno wprawdzie nie widzimy sypiącego śniegu, jednak krótkie i zimne dni sprawiają, że pragniemy zaszyć się pod grubym kocem, z kubkiem herbaty w ręku. Jakie akcesoria dodadzą wnętrzom temperatury? Szczególnie wełna. Od lat uważana za najcieplejszym z materiałów.

welna (4)

Wełna jest jednym z najlepiej znanych materiałów dla człowieka. Towarzyszy nam od wieków w formie koców, pledów czy poduszek. Pasuje niemalże do każdego wnętrza dodając mu ciepłego charakteru. Nie jest to jedynie mrzonka. Wełna rzeczywiście posiada doskonałe właściwości termoizolacyjne, tłumi dźwięki i pochłania szkodliwe promieniowanie UV. Dodatkowo jest materiałem naturalnym, więc elementy wykonane z wełny są bliskie człowiekowi i sprawiają że czujemy się lepiej w ich pobliżu.

welna (3)

Z wełny mogą być wykonane wspomniane już koce. Obszerne, w naturalnych kolorach z klasycznym warkoczykowym splotem. Dodatkowo wspierane poduszkami o bardziej intensywnej kolorystyce idealnie wpasują się do wnętrz skandynawskich, angielskich czy nawet minimalistycznych i industrialnych. Wełna jako naturalny materiał jest mile widziana w każdej z aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem są wełniane dywany. Grube, ciepłe dodają wnętrzu takiego samego klimatu. Wełnę możemy znaleźć również jako element mebli – coraz popularniejsze stają się pufy wykonane właśnie z tego materiału. W kuchni czy jadalni możemy odnaleźć wełniane podkładki pod kubki czy nawet obrusy z ciekawym wzorem. Wszystko zależy od naszej aranżacji i pomysłowości.

welna (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Wełna to ciepłe i designerskie rozwiązanie zarówno dla kochających ciepły klimat jak i osób odważnych lubiących łączyć różne, przypadkowe materiały. Na przykład wełna idealnie ociepli zimny klimat stalowo-szklanych industrialnych wnętrz. Jeśli nasz dom jest zaaranżowany właśnie w tym klimacie, pamiętajmy że dodatkowo możemy podkreślić jego charakter wybierając serię Berker TS Sensor – która dzięki dotykowemu, szklanemu panelowi jest prosta w obsłudze i nowoczesna.