Miejsce pracy jest tak samo ważne jak nasze mieszkanie czy dom. Często spędzamy w nim znacznie więcej czasu niż w naszym lokum. Nie bez powodu mówi się “miejsce twojej pracy, twoim drugim domem”. Jeśli mamy na to wpływ warto udekorować biuro w taki sposób, aby zapewniało nam łatwą i przyjemna pracę.

W zależności od tego, jaką pracę wykonujemy, tak warto rozważyć aranżację naszego biura. Jeśli jest to jednoosobowy gabinet, w którym przeważnie przyjmujemy gości nie może zabraknąć stolika lub ławy z krzesłami. Wówczas bez kłopotu możemy usiąść i na równi dyskutować o pomysłach współpracy. Warto w takim pomieszczeniu mieć również biurko, które służy nam do codziennej pracy, przechowywania dokumentów czy chociażby postawienia komputera, który w czasach obecnych jest nieuniknionym elementem pracy biurowej. W pomieszczeniach takich warto stosować kolory pastelowe, lecz nie chłodne. Zielony w połączeniu z beżami lub brązami będzie nas pobudzał i pomagał w pracy kreatywnej. Jeśli chcemy wykończyć pomieszczenie w sposób industrialny nie zaszkodzi dodać kilku kwiatów doniczkowych czy fototapety na ścianę.

 

page-aranzacja-biura (1)

 

Jeśli nasze biuro to miejsce pracy dla kilku osób, wówczas musimy zastanowić się, w jaki sposób rozmieścić meble, aby każdy miał swobodny dostęp do swojego miejsca pracy a także do potrzebnych mu materiałów umieszczonych w szafkach i szafach. W pomieszczeniach takich warto zwrócić uwagę na miejsca gdzie są okna – ekrany monitorów odbijają światło, przez co zwrócone w stronę okna będą niewyraźne i w znaczący sposób będą utrudniać pracę. Nie powinno się także ustawiać osób siedzących plecami do wejścia, w ten sposób osoba pracująca w tym miejscu będzie rozkojarzona i podenerwowana, że każda wchodząca osoba zagląda jej przez ramie.

Przy aranżacji biura bardzo ważne jest również rozmieszczenie łączników do światła oraz kontaktów. Nie mogą się one znajdować zbyt daleko od wejścia i powinny być rozplanowane tak, żeby każdy komputer, drukarka czy skaner bez problemu mogły się do nich podpiąć. Nie chcemy przecież wolno leżących kabli zasilających nasz sprzęt na podłodze między biurkami. Jest to nieestetyczne a co ważniejsze niebezpieczne!

Biura to miejsca gdzie często odwiedza nas sporo osób, jest to wizytówka firmy, dlatego powinniśmy zadbać o ich niepowtarzalny charakter. W tym celu Berker by Hager proponuje rozwiązanie, jakim jest seria Beker TS. Za elegancką, prostą obudową kryje się nieprzewidywalna różnorodność technicznych rozwiązań. Może być użyty do sterowania nie tylko kilkoma obwodami świetlnymi, ale na życzenie także inteligentnym systemem sterowania budynkiem Berker KNX czy systemem radiowym Berker Funkbus.