Nie od dziś wiadomo, że aranżacja wnętrza to nie lada wyzwanie. Jeszcze większym okazuje się, gdy mamy do czynienia z małymi pomieszczeniami czy mieszkaniami. Zdarzają się sytuacje, kiedy nie dość, że nasz pokój jest niedużych rozmiarów, to układ ścian, okien i drzwi skutecznie utrudnia rozstawienie mebli. Czy małe powierzchnie, zatem są dla nas przeszkodą czy może możliwością twórczej dekoracji?

W zależności od funkcji, jakie pełni nasze nietypowe pomieszczenie tak będziemy musieli rozpatrywać jego wady i zalety. Dodatkowo istotne jest również, czy pomieszczenie to jest częścią całego, nietypowego mieszkania czy budynku, czy np. tylko jednym pomieszczeniem, które ma charakteryzować cały nasz dom. Na przykład w małych mieszkaniach pokój dzienny pełnić musi wiele funkcji. Często jedno pomieszczenie ma spełniać funkcje salonu, sypialni, jadalni i gabinetu oraz garderoby. Aby w pełni wykorzystać posiadaną przestrzeń do wymagań, jakie stawiamy przed pomieszczeniem powinniśmy się zwrócić w stronę jasnych kolorów i stonowanych kolorów. Dzięki temu nie będziemy mieć wrażenia, że pokój jest zagracony i za mały, aby pomieścić wszystko to, co potrzebujemy. Dodatkowo nie bójmy się sięgnąć po meble na indywidualne zamówienie. Dobrze dopasowane, będą zdecydowanie bardziej ergonomiczne i pożyteczne.

 page-nietypowe

Jeśli zaplanowaliśmy budowę czy zakup domu, który w całości posiada ciekawe, nietypowe kształty powinniśmy się już podczas podjęcia decyzji dobrze zastanowić, co i w jakim miejscu zostanie ustawione. Dzięki temu zabezpieczymy się przed przykrym zaskoczeniem, że wypatrzona przez nas komoda nie zmieści się w pokoju. Nietypowe kształty domów są jednak wielbione przez dekoratorów wnętrz i podziwiane przez niezliczone grono fanów.

W zależności od tego czy nasze pomieszczenie ma nietypowe, zaokrąglone kształty, czy też wiele skosów i rogów tak też powinniśmy dobierać odpowiednie łączniki. Nie warto jednak przesadzać i do wykończenia takich pomieszczeń wykorzystywać proste, klasyczne elementy. Przykładem od Berker by Hager są łączniki zarówno Generacji RBerker R.1, Berker R.3 oraz Berker R.classic jak również Berker B.7, Berker B.3, Berker K.1 oraz wiele innych. Ponadczasowa elegancja i styl łączników Berker by Hager pozwala dopasować je do nawet najbardziej nietypowego pomieszczenia.