Jeśli nudzą was biele, szarości i czernie. Pragniecie czegoś więcej niż surowych ścian z cegieł, drewnianych podłóg i metalicznych wykończeń musicie poznać wnętrza w stylu POP art! Przepełnione kolorem, miękkimi tkaninami, zaokrąglonymi meblami tworzą niepowtarzalne pokoje, łazienki i salony.  Głównym motywem POP art jest sztuczność, kiczowatość i przerysowanie. Pomieszczenia w tym stylu mają zaskakiwać formami, kolorami oraz bezsensownymi, z pozoru przypadkowymi połączeniami. Główną zaletą tego typu stylu jest jej pogodny nastrój, który wywołują soczyste kolory ścian, mebli, podłóg i dodatków. Nie może tu zabraknąć dużych rozmiarów obrazów niczym z komiksów Marvell – przenoszenie wzorów reklam, komiksów czy kultowych obrazów na elementy aranżacji to także element wyróżniający styl POP art wśród innych dekoracji wnętrz.

 page-popart1

W pomieszczeniach POP art nie bójmy się używać soczystych i zróżnicowanych kolorów. Styl ten bawi się kontrastami – zarówno w kolorystyce jak i kształtach czy materiałach. Lubi łączyć różowe ściany z zieloną sofą i niebieskim dywanem. Ubarwiając to poduszkami w różnokolorowe kropki i kwadraty. Z wisienką na torcie w postaci kryształowego żyrandola nad plastikowym stolikiem. W stylu POP art króluje plastik, słynny pleksiglas czy sztuczne futro.

Jak do takiego stylu dobrać łączniki? Nic trudniejszego – pomimo, iż nazwane ‘klasycznymi’ łączniki z gamy Berker R.classic idealnie pasują do wnętrz w stylu POP art. Wykonane z tworzywa sztucznego, okrągłe stanowią idealne połączenie z soczystymi kolorami ścian.

Cytując Williama Szekspira – “Choć to sza­leństwo, jest w nim prze­cie metoda.”