Obrazy zawieszone na ścianach wnętrz, choć są postrzegane jako niewielkie detale dekoracyjne potrafią całkowicie odmienić nasze pomieszczenia. Tematyka obrazu, jego kolorystyka, styl a nawet rama mogą zdeterminować aranżację całego domu. To na jaki się zdecydujemy, będzie świadczył zarówno o naszym dobrym guście jak i charakterze, naszym oraz mieszkającym z nami osób.

Wybór i zakup odpowiedniego obrazu do naszej aranżacji powinien być traktowany ze znacznie większą starannością i powagą niż zakup mebli czy wybór kolorystyki. Warto przeznaczyć na tą decyzję sporo czasu oraz niemało pieniędzy. Banalne i najtańsze rozwiązania czyli niezbyt dobre reprodukcje popularnych obrazów podkreślą jedynie brak oryginalności i wyczucia. Natomiast inwestycja we własny styl oraz wybór nietypowego obrazu będą zachwycać każdego gościa naszego domu a ponadto obraz będzie ten cieszył nasze oko przez wiele lat, a nawet pokolenia.

Z jednej strony możemy zdecydować się na wybór obrazów tradycyjnych – malowanych pędzlem i prezentujących krajobrazy, zwierzynę czy roślinność. W momencie gdy obrazy te są malowane na płótnie, a nie jedynie wydrukowanym, gotowym obrazem na papierze dają efekt staranności, dokładności i dobrego smaku. Pasują do wnętrz tradycyjnych, a przedstawiając okolicę, przywracają wspomnienia. Z drugiej strony obraz wiszący na naszej ścianie może być futurystycznym akcentem, który doda wnętrzu niesamowitości a oglądające go osoby zabierze do wnętrza ich wyobraźni. Z kolejnej strony, popularne obecnie obrazy mogą być przedzielone na kilka mniejszych oraz zawieszone w sposób asymetryczny. Dzięki temu dodają wnętrzu energii i zachęcają do dłuższego przyglądania się. Prezentacja na obrazie postaci potrafi wprawić w osłupienie a dobrze wykonany obraz może sprawiać wrażenie jakby wodził za nami wzrokiem ze ściany.

page-obrazy1

Obrazy na naszych ścianach powinny być oprawione we właściwe ramy, które dodatkowo nadadzą charakteru naszemu wnętrzu. Na przykład mocno zdobiona drewniana rama pasować będzie do tradycyjnego wnętrza. Pomalowana na złoto lub srebro – pasować będzie do stylu glamur a prosta metalowa sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Obraz ponadto warto dobrze oświetlić, aby nie zepsuć smaku, warto również zwrócić odpowiednią uwagę na łączniki do oświetlenia. Do naszej aranżacji bardzo dobrze pasują łączniki Berker TS.

Z tematów malarskich ostatnio powodzeniem cieszy się surrealizm, wysmakowane akty kobiece, pejzaże dzikich kwitnących pełnia lata łąk, czy też odważne popartowe kompozycje.