Classic Blue – kolor roku 2020 wyznacza trendy współczesnym designerom oraz architektom wnętrz. 

[fb_button]

Rok rocznie branżę wnętrzarską oraz odzieżową elektryzuje data ogłoszenia koloru roku. Tak było i w tym roku – wszyscy przedstawiciele branż związanych z kolorami i wzornictwem wstrzymali na chwilę oddech, by poznać barwę, która będzie królowała w showroomach wielu firm. W 2020 roku jest to Classic Blue (numer seryjny PANTONE 19-4052) – piękny, głęboki odcień błękitu, który doskonale sprawdzi się w aranżacji pomieszczeń w mieszkaniach, domach, a także doda elegancji każdej wnętrzarskiej stylizacji. Tytuł przyznaje rok rocznie The Pantone Color Institute. 

Classic Blue – szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz

Wiele osób uznaje kolor Classic Blue za klasyczny i ponadczasowy. Prawda jest jednak taka, że z powodzeniem można go użyć nawet w totalnie odjechanych, współczesnych aranżacjach wnętrz. Do pomieszczeń w domach można go przemycić na dwa sposoby – malując elementy ścian na głęboki kolor niebieski, albo przemycając do wnętrz meble albo dodatki w tym pięknym kolorze. 

Obawiasz się, że to zbyt intensywna kolorystyka do wnętrza? Nic bardziej mylnego. Architekci wnętrz podkreślają, że wprowadza on do pomieszczeń ciszę i spokój. Bezpośrednią inspiracją do jego powstania miał być fascynujący kolor nieba po zmroku. Warto o nim pomyśleć w miejscach, gdzie pracujemy – wspomaga on koncentrację, wspomaga wyciszenie i zebranie myśli. 

Aranżując swoje wnętrza można go przemycić wybierając meble w tym głębokim kolorze. Może być to pojedynczy fotel, kanapa albo krzesła obite materiałem w tym kolorze. Jeśli nie mamy aż takiej odwagi, warto postawić na dodatki, które urozmaicą wnętrze: lampy stojące, eleganckie świece zapachowe, rolety na oknie albo talerze, czy flakony. 

W sypialni możemy postawić na pościel w odcieniu Blue Classic albo błękitne małe ozdobne poduszki, które z pewnością świetnie będą komponować się ze złotymi ramami łóżka. Pomysłów oraz inspiracji jest naprawdę dużo – wystarczy wpisać w Google “Classic Blue” i wejść w galerię zdjęć. 

Classic Blue – kolor marki Hager Home

Bardzo nas cieszy ta nominacja z jeszcze jednego względu. Jesteśmy nowoczesnym brandem, który stara się zawsze być na czasiei. Classic Blue to jeden z naszych kolorów firmowych. Towarzyszy nam od początku i jest znakiem charakterystycznym naszej marki. Jak często wspominają nasi klienci, cenią sobie to, że jesteśmy brandem, który stawia na nowoczesność i podąża za współczesnymi trendami.