Każdy z nas chce, by salon był prawdziwą wizytówką domu lub mieszkania. By tak było, warto zadbać także o szczegóły. 

[fb_button]

Poszukiwania pomysłu na urządzenie salonu potrafią nam dosłownie spędzić sen z powiek. Projektanci prześcigają się w propozycjach oryginalnych stylów aranżacyjnych, oferując raz po raz nowości podpatrzone w najbardziej odległych zakątkach świata. Wiele osób zapomina jednak o ważnym szczególe – to detale świadczą o wykończeniu wnętrza i jego elegancji. Jest kilka elementów, których wybór zazwyczaj bagatelizujemy. 

Włączniki światła

Jednym z elementów wykończenia wnętrza są włączniki światła oraz kontakty. Niewiele osób przywiązuje wagę do ich doboru, a te białe, standardowe mogą sprawić, że nawet wytwornie urządzony salon w stylu glamour nie będzie do końca elegancki. Współczesne możliwości pozwalają na dobór ich koloru do koloru ścian lub mebli. W ten sposób tworzymy kompletną aranżację, która dosłownie zachwyci naszych gości. Takie możliwości stwarza osprzęt elektroinstalacyjny lumina soul. Z pewnością znajdziesz w tej kolekcji sprzęty pasujące do stylu vintage, shabby chic, glamour, loft. 

Automatyczne żaluzje/rolety  

Oświetlenie wnętrza pozwala na stworzenie odpowiedniego klimatu we wnętrzu. Jest to istotne szczególnie, jeśli salon pełni również funkcję sypialni. Nowoczesne, automatyczne żaluzje będą nie tylko elementem, który wykończonemu wnętrzu doda klasy – pozwolą szybko zaciemnić wnętrze i stworzyć idealną przestrzeń do nocnego odpoczynku naszego organizmu. Wygodne sterowanie oraz mnogość kolorów do wyboru sprawia, że będą one perfekcyjną kropką nad w każdym wnętrzu.  

Ukryte okablowanie 

Salon pełni także często funkcję rozrywkową – jest w nim telewizor, konsola do gier, nowoczesny sytstem nagłośniania. Nowoczesne sprzęty łączą się ze sobą najczęściej za pomocą internetowej sieci wifi, jednak mimo wszystko muszą być podłączone do zasilania. Wiąże się to z plątaniną kabli, która wygląda mało estetycznie. Warto pomyśleć o ukryciu kabli. Wiele sklepów ze sprzętem AGD/RTV oferuje specjalne obudowy w których można ukryć zasilacz i wtyczki kabli – są one wykonane z niepalnego materiału. To bezpieczne i praktyczne rozwiązanie, które pomoże w dbaniu o estetykę wnętrza.