Klimatyczne i nowoczesne domowe biuro z pewnością będzie dla Ciebie doskonałym miejscem pracy. Sprawdź, jak je urządzić! 

[fb_button]

Nowoczesne domowe biuro powinno być urządzone tak, by pięknie komponowało się z aranżacją całego domu czy mieszkania. Dzisiaj mamy inspirację dla osób, które uwielbiają nowoczesne i futurystyczne aranżacje wnętrz. Znajdziesz coś dla siebie niezależnie od tego, czy Twoja przestrzeń do pracy będzie wydzielonym fragmentem salonu albo sypialni, czy może przeznaczysz na nią oddzielny pokój. 

Współczesne możliwości komunikacji online sprawiły, że coraz więcej osób stawia na pracę online – jest to dużo łatwiejsze, pozwala na większą wolność, np. swobodne podróże po całym świecie, co podkreślają w szczególności osoby, które wybrały życie tzw. “cyfrowego nomady”. Jeśli z różnych powodów zdecydowałaś się na pracę w systemie home office, musisz zadbać o to, by móc pracować w pełni efektywnie nawet w domu. W tym celu trzeba odpowiednio zaadaptować sobie miejsce pracy. 

Domowe biuro marzeń

Jeśli jesteś na tej bardziej uprzywilejowanej pozycji i możesz pozwolić sobie na oddzielne pomieszczenie w którym będziesz pracować. Pozwoli Ci to oderwać się od codziennych obowiązków i skupić się tylko i wyłącznie na pracy. Jeśli masz mieć takie pomieszczenie w domu/mieszkaniu, warto zaprojektować je już na samym początku urządzania przestrzeni. Ważne by pomieszczenie było odpowiednio oświetlone – jeśli jednak jest np. od południa, pomyśl o montażu rolet automatycznych albo żaluzji. 

Wybierając kolor ścian unikaj jak ognia białego – źle wpływa on na oczy, bardzo szybko męczy wzrok. Warto zatem postawić na szarości, beże albo pastelowe, spokojne kolory, szczególnie jeśli masz niewielki pokoik, który przeznaczysz na biuro. Jeśli chcesz, by kolory działały na Ciebie pobudzająco – postaw na intensywne kolory. Jeśli lubisz dodatki, postaw na 2-3 większe elementy. Ich większa ilość podziała na Ciebie rozpraszająco. 

O wykończeniu pomieszczenia świadczy odpowiednie zadbanie o detale. Jeśli masz włączniki światła zadbaj o to, by miały podobną kolorystykę do ścian – pozwala na to kolekcja lumina od Hagera. Zadbaj także o żywe, zielone akcenty – najlepsze będą rośliny doniczkowe. Dzięki nim Twój wzrok będzie mógł odpoczywać.

Biurko – miejsce pracy 

Niezależnie od tego, czy do pracy wydzielisz sobie osobne pomieszczenie, czy przestrzeń w salonie albo sypialni, będą Ci potrzebne meble. Podstawowym wyposażeniem jest wygodne biurko – wybierając je pomyśl o tym, by poza laptopem/monitorem komputera oraz myszką znalazło się na nim miejsce na dokumenty oraz kalendarz. Pozwoli Ci to na swobodną pracę nawet jeśli będziesz musiał skorzystać z informacji, których nie masz w formie elektronicznej. 

Istotne jest również wybranie wygodnego i ergonomicznego krzesła do pracy – pozwoli Ci ono na komfortowe siedzenie przy biurku i zadba o Twój kręgosłup. W sklepach meblowych znajdziesz całą gamę foteli do tego przeznaczonych. Warto pomyśleć o tzw. krześle gamingowym – ich wybór jest w elektromarketach.