Moda na rzeczy robione własnoręcznie jeszcze nigdy nie była tak intensywna jak teraz. A najmocniej widać ten trend podczas zbliżających się różnego rodzaju świąt.

[fb_button]

DIY czyli skrót od angielskich słów “Do It Yourself” to rosnąca w siłę moda na rzeczy robione własnoręcznie. Jej tendencja wzrostowa wiąże się z kilkoma gospodarczymi, ekonomicznymi i technologicznymi trendami. Głównie jednak DIY zawdzięczamy przesytowi, chęcią personalizacji i indywidualizacją oraz social mediami. Cenimy sobie rzeczy, które nie tylko mają oryginalny wygląd ale również są przygotowane specjalnie z myślą o nas czy o wydarzeniu w którym bierzemy udział. Dlatego też największą siłę trendu DIY widzimy przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. To w tym czasie staramy się przygotować nasz dom osobiście, wkładając swój czas i energię aby stworzyć oryginalne ozdoby czy prezenty dla gości.

DIY po polsku

Zrób to sam – tak można w skrócie powiedzieć o trendzie DIY w języku polskim. Styl ten zachęca do tworzenia rzeczy samodzielnie, wykorzystując dostęp do różnego rodzaju materiałów. W internecie można znaleźć setki filmów i wpisów o tym jak wykonać dany przedmiot czy ozdobę. A po zakończeniu pracy zyskuje ona dwa razy bardziej niż kupne przedmioty – jest niepowtarzalna i najbardziej wartościowa, ponieważ poświeciliśmy jej swój czas i uwagę. W obecnych czasach właśnie te cechy są najbardziej cenione.

Świąteczne DIY

Kiedy to social media umożliwiły nam dzielenie się nie tylko treściami ale także zdjęciami i filmami, coraz większe grono osób zaczęło dzielić się wiedzą jak stworzyć niepowtarzalne przedmioty, prezenty i ozdoby. Można powiedzieć, że jest to magia którą mamy na wyciągnięcie ręki i którą przy odrobinie koncentracji i precyzji jesteśmy w stanie sami osiągnąć.

Wyczarujemy wówczas przepiękne ozdoby na stół wielkanocny czy do koszyczka, udekorujemy krzesła czy stoły na czas świąt a nawet stworzymy oryginalne podarunki dla naszych gości – nie tylko na święta, ale również gościom ślubnym czy jako pamiątki z chrztu naszego potomka. Trend DIY to nie tylko ozdoby. Coraz częściej można spotkać się z osobami, które samodzielnie odnawiają stare meble, remontują mieszkanie czy budują dom – opierając się na informacjach zawartych w instrukcjach jak to zrobić samemu krok po kroku. Są też tacy, którzy remontują stare pojazdy – i nie tylko. Cieszą się, że mogą to zrobić samodzielnie a często dodatkowo tworzą materiał dla innych fanów motoryzacji aby pokazać jak coś zrobili. Trochę w myśl zasady ‘sharing is caring’ (co w przybliżeniu oznacza ‘dzieląc się dbam o innych”).

Twoje DIY

Podczas remontowania czy budowy domu, również możemy zdecydować, że większość rzeczy zrobimy sami. Murowanie ścian czy przygotowanie podłogi pod wylewki nie wydaje się trudnym zadaniem. Podobnie z układaniem kabli elektrycznych – problemem może okazać połączenie całej siedzi w domu. Wówczas warto zatrudnić profesjonalistów, którzy docenią fakt, że skorzystaliście z rozwiązań Hager. Jeśli jednak po zakończeniu prac nadaj chcecie mieć kontrolę nad indywidualnym charakterem waszego domu – już na etapie remontu zdecydujcie się na rozwiązania one.platform, które pozwoli wam zmieniać ramki łączników i gniazdek w dowolnym momencie. To wygodne i w 100% wpisujące się w trend ‘zrób to sam’