Miłośnicy prostych, aczkolwiek efektownych rozwiązań zapewne są zadowoleni z faktu, że projektanci wychodzą z kolejnymi ciekawymi propozycjami – polecają pasy. Motyw wykorzystywany do dekoracji ścian, mebli czy przedmiotów codziennego użytku, staje się niezwykle popularny. Ma ponadto wiele interesujących właściwości – paski nie tylko wyglądają ciekawie, ale także potrafią diametralnie zmienić wygląd pomieszczenia. Znakomicie komponują się zarówno w typowo nowoczesnych wnętrzach, jak i tych utrzymanych w klasycznym tonie.

Prawdą jest, że pasy inspirowały projektantów już wiele lat temu i od dawna wykorzystywane są do dekoracji wnętrz. W ostatnich sezonach ukazały się jednak w wielu świeżych, nowoczesnych odsłonach. Szczególnie modne są szerokie, zdecydowane pasy, które znakomicie wyglądają na ścianach. Ci, którzy lubią eksperymentować, mogą wybrać dwa kontrastowe odcienie farb. Ciekawym pomysłem jest przykładowo połączenie bieli z czerwienią czy czernią. Dla osób preferujących delikatniejszy efekt, rekomendowane są barwy pastelowe. Beż świetnie wygląda w towarzystwie błękitu czy jasnego brązu, natomiast szarości można łączyć z lawendowym czy miętowym. Energii wnętrzu dodadzą odważne, soczyste kolory.

Paski jak żaden inny motyw optycznie zmienia wymiary pomieszczenia. Namalowane pionowo wydłużają je, a użyte poziomo sprawiają wrażenie „obniżonego sufitu”. Dobrze sprawdza się zastosowanie farb o dwóch różnych stopniach połysku. Warto jest połączyć odcień lśniący z półmatowym. Różnica widoczna jest przede wszystkim wieczorem przy sztucznym oświetleniu – wnętrze nabiera wtedy niesamowitego klimatu.

page-pasiasto (2)

Zastosowanie motywu pasów i pasków to dobry sposób na uzyskanie najmodniejszych obecnie dynamicznych, energicznych wnętrz. Tak jak wszystkie geometryczne wzory, paski potrafią wspaniale ożywić każdą przestrzeń.  Obecnie w sklepach jest ogromny wybór akcesoriów z tym motywem –  gości on na wszystkich rodzajach dodatków. Niebanalnie wyglądają te z motywem pasków i o nietypowej fakturze, jak np. narzuty, pokrowce na poduszki i obicia mebli z grubego materiału o widocznym splocie.Dynamiczne przestrzenie wymagają dodatków utrzymanych w duchu nowoczesności, dlatego urządzając je, warto zadbać o spójność stylistyczną i poświęcić uwagę detalom.

Modny motyw pasków występuje także w łącznikach Berker B.IQ, które łączą kreatywność z inteligentną technologią. Linia została wielokrotnie nagradzana za design. Nowoczesny przycisk umieszczony po środku tafli umożliwia połączenie wielu funkcji systemu KNX, aby w prosty sposób sterować inteligentnymi budynkami.

Choć komponowanie aranżacji z użyciem pasów może wydawać się trudnym zadaniem, to przemyślenie projektu i zestawienie odpowiednich barw i detali może odmienić nasze wnętrze. Warto pamiętać o tym, że to, co podoba nam się we wnętrzach to odrobina zakończenia, szczypta fantazji i bogata wyobraźnia – taki efekt zapewnią nam paski.