Życie w wielkim mieście spowodowało, że mieszkańcy dostosowali sobie wnętrza do swoich potrzeb i pędzącego życia. Poznaj styl nowego jorku.

[fb_button]

Nowojorskie aranżacje wnętrz wyróżniają się na tle innych wielkomiejskich projektów. Specyfika życia w wielkim mieście spowodowała, że mieszkańcy nie tylko musieli dostosować do niego życie ale też przestrzeń w której mieszkają. Kluczową rzeczą w aranżacjach wnętrz w stylu nowojorskim jest też rosnący poziom życia – wysokie zarobki można zauważyć w wykańczanych wnętrzach. Styl ten charakteryzuje się eleganckim wyglądem, klasyką z lekko przesadzonymi detalami, miękkimi materiałami i kryształowymi oraz srebrnymi dodatkami. 

Podstawą w projektowaniu aranżacji…

…są monochromatyczne wykończenia tzn. podłogi, płytki, ściany czy meble są w tym samym, nie rzucającym się w oczy kolorze. Najczęściej białe lub czarne. Dopiero dodatki nadają wnętrzu charakterystycznego wyglądu. Zaczynając od zdobień na frontach szafek, wyszukanych wzorach krzeseł na zasłonach, lampach czy dodatkach kończąc. 

 

W salonie najważniejszy jest…

…umiar. Nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze w stylu nowojorskim, jak będzie przeładowane bibelotami straci swój urok. Sofa w miękkim obiciu nie musi być nudna. Można ją wykonać w modnych zgaszonych kolorach, z zamszu czy weluru i przyozdobić poduszkami ze srebrną nicią lub cekinami. Ostatnim krzykiem mody są magiczne poszewki, zmieniające kolor – jednego dnia decydujesz się na srebrne, drugiego na niebieskie. Stolik kawowy to mebel, który warto aby miał swój klimat. Każdy zwróci na niego uwagę, zatem warto aby był oryginalny i z dobrych materiałów – stali, drewna, szkła. Jeśli masz taką możliwość, możesz zastosować efekt głębi przez co mebel ten wyda się sięgać do otchłani. Całe wnętrze dopełnią dodatki takie jak lampy, osprzęt elektryczny czy bibeloty ustawione na szafkach. My polecamy szczególnie serię Berker TS Sensor, której design jest nowoczesny, wykonana jest ze szkła a pod powłoką kryje się dotykowe sterowanie domem. Powierzchnia jest praktycznie zrównana z poziomem ściany przez co sprzęt wygląda na nowoczesny i elegancki.

W nowojorskiej kuchni trzeba…

…postawić na eleganckie meble z odpowiednimi, srebrnymi uchwytami. Klasykę zobaczymy również w jadalni, gdzie do drewnianego stołu dostawimy eleganckie, zdobione siedzenia. Wszystko w salowym wykończeniu i z miękkiego materiału w stonowanych kolorach. Nad stołem oczywiście powinien wisieć kryształowy żyrandol. Łazienka powinna zachwycać prostotą ale też klasycznymi wykończeniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć ją z sypialnią czy garderobą. W nowojorskim życiu nie chodzi tylko o luksus ale też o praktyczne zastosowania. Duże łóżko typu king bed z kilkunastoma poduszkami, toaletka ze srebrnym wykończeniem i dużym lustrem czy garderoba, w której pomieszczą się wszystkie sukienki i garnitury – w takim domu chciałby zamieszkać zapewne niejeden z nas.