Biała kuchnia nigdy się nie nudzi. Czarna, była chwilową atrakcją. Dzisiaj jest czas szarych rozwiązań i to nie tylko za sprawą Cristiana Graya.

[fb_button]

Kuchnia to pomieszczenie w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Dlatego modne i praktyczne jest łączenie jej z przestrzenią wypoczynkową. Białe kuchnie są modne i praktyczne niezależnie od stylu wnętrza. W zeszłym roku bardzo podobały się białe szafki w połączeniu z drewnianym batem i dodatkami. Wcześniej klasycznie prosta i biała kuchnia była marzeniem niejednej osoby. Był też moment na czarne kuchnie. Podobają się one i dzisiaj, ale niestety nie są praktyczne. Pasują jedynie do dużych przestrzeni, gdzie nie zabierają miejsca i światła. Dlatego zachwycamy się czarnymi kuchniami, ale często na papierze.

Teraz przyszła pora na szare kuchnie. Szarość pasuje do wnętrz minimalistycznych, industrialnych, skandynawskich, hygge czy lagom. Jest to uniwersalny kolor, który można ożywić dzięki dodatkom lub nadać mu bardziej surowego charakteru. Szary to również barwa o wielu odcieniach, tak więc kuchnia nie musi być nudna. W jej aranżacji można wykorzystać ciemne i jasne zestawienia. Tyle i tylko tyle wystarczy aby była to modna i praktyczna kuchnia na lata.

Szary można też łączyć. Czarną kuchnię rozjaśni, w białej doda kontrastu. Szare szafki w białej kuchni mogą być elementem dekoracyjnym, blat będzie praktyczny – szczególnie jeśli wybierzemy szary ze wzorem inox czy betonu. Szara kuchnia może natomiast posiadać akcenty kolorystyczne, ponieważ kolor ten dobrze komponuje się praktycznie z każdą barwą. Zarówno delikatne pastele jak i intensywne kolory rozświetlą i zwrócą na siebie uwag w szarej kuchni. 

Dodatki jak gniazdka i łączniki również w kolorach szarości będą pasować do coraz modniejszych szarych kuchni. A dzięki systemowi one.platform możemy wybierać między ramkami, modyfikować je i zmieniać kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota.