Dwie przeciwności połączone w jednym wnętrzu – styl boho loft chwyta za serce!

[fb_button]

Industrialne, czyli zimne, naturalne wnętrza w których bez problemu odnajdziemy stare miedziane rury, ceglane obdrapane ściany czy drewniane, nieoszlifowane elementy. Boho natomiast ciepłe, pełne kolorów i naturalnych miłych w dotyku rozwiązań. Wnętrza boho loft mogłoby się wydawać że przeczą sobie już na poziomie koncepcji. Jednak ich połączenie dało wnętrza przyjemne i oryginalne, a całokształt nie tylko zachwyca ale wręcz łapie za serce miłośników aranżacji wnętrz.

W stylu boho loft zostały wyciągnięte i wykorzystane najważniejsze zasady projektowania wnętrz w obu stylach. Boho pochodzące od francuskiej bohemy jest kolorowe, różnorodne. Wykorzystuje zlepki materiałów i wzorów, a inspiruje się szczególnie elementami etnicznymi. W stylu jest sporo chaosu, który może się wydawać przytłaczający osobom, które wolą poukładane życie wedle metodologii minimalistycznej. Styl ma jednak to coś właśnie w swym nieładzie.

Połączenie boho ze stylem industrialnym daje wnętrza surowe i wesołe zarazem. Pomimo przeciwieństw bardzo do siebie pasuje – rozwiązania podkreślają indywidualne cechy wnętrza. Raz będzie to kolorowy dywan pełen etnicznych inspiracji, za innym razem stare stalowe schody, czy kominek typu koza. Łączenie zimnych stalowych mebli, drewnianej podłogi czy cegły na ścianach z kolorowymi materiałami jak obrusy, poduszki, pledy czy dywany to kwintesencja projektowania w stylu boho loft. Kuchnia w której proste stalowe szafki często jest uzupełniana o dekorowane naczynia czy kolorowy patchwork z płytek na ścianach. W sypialni to salowej ramy łóżka i surowej drewnianej podłogi dodaje się pościel we wzory z afryki. 

Piękne łączenie praktycznie dwóch odmiennych stylów gości również na ścianach. Nie zapominając o elektryczności, nawet w stylu boho loft musi się znaleźć miejsce na łączniki i gniazdka. W naszej serii Berker R.3 najbardziej odpowiednie połączenie jest widoczne w prostej kwadratowej ramce i okrągłym klawiszu.