Obecnie nie trzeba wydawać tysięcy złotych, by mieć w zasięgu ręki rozwiązania typu smart home. Zobacz trzy urządzenia, które są w zasięgu ręki niemalże każdego z nas. 

[fb_button]

Technologia smart home z miesiąca na miesiąc jest coraz popularniejsza. I choć cały czas kojarzy się ona z rozwiązaniem, za które należy zapłacić niemałe pieniądze, rozwiązania typu smart home pojawiają się w coraz większej ilości domów. Wiele osób nie jest świadomych tego, że z nich korzysta. Od czasu do czasu pojawiają się one w popularnych sieciach dyskontów. 

Kolorowa żarówka typu SMART

W wielu domach podczas szalonych domówek z okazji Andrzejek, Sylwestra, albo Karnawału klimat tworzą kolorowe żarówki, które zmieniają kolor podczas zabawy. Steruje się nimi bezprzewodowo, jest do tego potrzebny smartfon/tablet z Wi-Fi lub Bluetooth, albo pilot, który jest w zestawie z żarówką. Funkcja zmiany koloru światła jest przydatna również na codzień, pozwoli nam na zmianę charakteru pomieszczeń. 

W zależności od tego, jaką kwotę wydamy na żarówkę SMART, może mieć ona także szereg dodatkowych funkcjonalności. Do najczęściej spotykanych należą: wbudowane głośniki, aromatyzer, synchronizacja światła z muzyką, czy zmiana barwy i natężenia światła. Niektóre z modeli mają także funkcję kamery! 

Inteligentne gniazdko typu SMART

Nawet mieszkanie, które remont miało ostatnio jeszcze podczas PRL-u można dostosować do smart home. Wystarzy zainwestować w inteligentne gniazdko, którym będziemy sterować przez Wi-Fi. Można je swobodnie wpiąć w gniazdko, które mamy w naszym domu, albo mieszkaniu. Takie rozwiązanie pozwoli nam na sterowanie podłączonym do gniazdka sprzętem, gdziekolwiek będziemy. Urządzenia te współpracują z większością systemów zarządzania domem, m.in. Coviva Smartbox, Google Home.  

SMART taśma LED

Chcesz stworzyć w swoim domu niebanalna oświetlenie, podkreślić wybrane strefy ściany, albo meble? Z pewnością pomoże Ci w tym inteligentna taśma LED, którą możesz zainstalować w wybranych miejscach w swoim mieszkaniu. Pozwala ona na dowolną zmianę oświetlenia w Twoim domu, w zależności od tego, jaki akurat efekt chcesz uzyskać. Kolorami oraz działaniem oświetlenia sterujesz za pomocą bardzo intuicyjnej aplikacji na smartfon, albo niewielkiemu, wbudowanemu pilotowi.